TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tramwaj na Winnicę z zielonym światłem
InfoTram.pl - Opublikowano: 10.10.2019 15:45:51
Tramwaj na Winnicę z zielonym światłem

Wkrótce będziemy mogli podpisać umowę na przedłużenie trasy tramwajowej do Winnicy – podały Tramwaje Warszawskie.

Wkrótce będziemy mogli podpisać umowę na przedłużenie trasy tramwajowej do Winnicy – podały Tramwaje Warszawskie.

Po rozprawie przed Krajową Izbą Odwoławczą, która odbyła się w poniedziałek, odwołanie złożone przez jedną z firm zostało oddalone. A to oznacza utrzymanie wyboru najkorzystniejszej oferty ze strony Tramwajów Warszawskich.

Zaplanowano budowę przedłużenia trasy tramwajowej o długości około 1 km. Trasa pobiegnie od ul. Strumykowej do pętli Winnica. Inwestycji będzie towarzyszyć przebudowa dróg, powstaną także nowe chodniki i drogi dla rowerów. Torowisko będzie miało zieloną zabudowę, co oznacza że między szynami zaplanowaliśmy posadzić rośliny. Na peronach na trasie i na pętli Winnica, gdzie powstaną przystanki tramwajowo-autobusowe, zainstalujemy tablice z systemem informacji pasażerskiej. W tym miejscu pasażerowie będą mogli się wygodnie przesiąść z tramwajów do autobusów.

Wydłużona trasa tramwajowa pozwoli pasażerom w ciągu około 20 minut dojechać do stacji metra na Młocinach. Już dziś jest to jedna z najbardziej popularnych tras tramwajowych. W ciągu roku z obecnego przystanku końcowego na Nowodworach tramwaje odjeżdżają aż 70 tysięcy razy! A przez most na Wiśle im. Marii Skłodowskiej – Curie w godzinach szczytu tramwaje przejeżdżają co dwie minuty. Zaplanowaliśmy, że budowa przedłużenia trasy tramwajowej do pętli na Winnicy potrwa 10 miesięcy plus okresy zimowe liczone od 15 listopada do 15 marca.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
Tramwaje Warszawskie
  • Małgorzata Mikołajczyk – 10.10.2019

    Dlaczego ta pętla nie została umieszczona bezpośrednio przy Modlińskiej, żeby pasażerowie jadący np. z Jabłonny mogli się przesiąść na tramwaj nie pokonując niepotrzebnych kilometrów??? Czy w tym kraju nikt nie myśli?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !