TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tramwaj do Wilanowa z unijnym dofinansowaniem
InfoTram.pl - Opublikowano: 11.01.2018 14:36:28 1 komentarz
Tramwaj do Wilanowa z unijnym dofinansowaniem (wiz. TW)

Komisja Europejska potwierdziła, że budowa tramwaju do Wilanowa otrzyma dofinansowanie z funduszy UE. Inwestycja została zweryfikowana i przeszła pełną kontrolę merytoryczną – poinformował dziś Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Komisja Europejska potwierdziła, że budowa tramwaju do Wilanowa otrzyma dofinansowanie z funduszy UE. Inwestycja została zweryfikowana i przeszła pełną kontrolę merytoryczną – poinformował dziś Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Nowa linia tramwajowa pobiegnie od Dworca Zachodniego ulicą Bitwy Warszawskiej 1920 r, Rakowiecką, Belwederską i Sobieskiego do Miasteczka Wilanów. Długość trasy wyniesie niemal 12 km, będzie na niej 18 przystanków, w tym jeden podziemny z tunelem na Dworcu Zachodnim. Tramwaje Warszawskie zaplanowały także budowę dwóch odgałęzień: po ul. Gagarina, na Sielce i po ul. Św. Bonifacego na Stegny.

Projekt obejmuje zakup 50 dwukierunkowych wagonów i budowę zajezdni tramwajowej na 150 składów i wagonów na Annopolu. To będzie najnowocześniejsza zajezdnia tramwajowa w Polsce, która będzie przyjazna środowisku i będzie korzystać z odnawialnych źródeł energii: pompy ciepła, panele słoneczne czy instalacje do odzyskiwania wody.

Tramwaje Warszawskie przygotowują dla warszawiaków trzy inwestycje, współfinansowane przez Unię Europejską, które będą prowadzone w aż sześciu dzielnicach. W niecałe 5 lat powstanie kilkanaście kilometrów tras (do Wilanowa, na Gocław i po ul. Kasprzaka). W planach jest również zakup nawet ponad 200 nowoczesnych tramwajów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tramwaje Warszawskie
budowa
  • mechanik – 14.01.2018

    Trzymajmy kciuki za solarisa i moderusy.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.