TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tramwaj do Pleszowa 2 miesiące przed terminem
InfoTram.pl - Opublikowano: 05.06.2018 11:46:19
Tramwaj do Pleszewa 2 miesiące przed terminem (foto: ZIKiT)

Podczas poniedziałkowej narady w sprawie przebudowy ul. Igołomskiej, zapadły decyzje o wcześniejszym uruchomieniu procedury pozwolenia na użytkowanie tramwaju do Pleszowa – poinformował krakowski ZIKiT.

Podczas poniedziałkowej narady w sprawie przebudowy ul. Igołomskiej, zapadły decyzje o wcześniejszym uruchomieniu procedury pozwolenia na użytkowanie tramwaju do Pleszowa – poinformował krakowski ZIKiT.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz Wykonawca (konsorcjum ZUE S.A., Energopol,IMB) wspólnie uznali, że obecny etap prac na tej inwestycji pozwala na wcześniejsze przywrócenie kursowania tramwajów do Pleszowa. W ocenie ZIKiT, uzyskanie zgody Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego o pozwoleniu na użytkowanie linii tramwajowej, będzie możliwe na przełomie czerwca/lipca br. Niezwłocznie po jego uzyskaniu uruchomiona zostanie komunikacja tramwajowa wzdłuż ulicy Igołomskiej. Pierwotnie umowa przewidywała uruchomienie komunikacja tramwajowej do 31 sierpnia 2018 r.

Natomiast odcinek drogi pomiędzy ul. J. Giedroycia i Wyciąską ma być gotowy do końca 2019 r. Obecne zaawansowanie prac szacowane jest na 30%.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
ZIKiT Kraków
budowa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.