TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

TRAKO 2017: Solaris z tramwajem dla Lipska
InfoTram.pl - Opublikowano: 06.09.2017 18:02:39 5 komentarzy
TRAKO 2017: Solaris z tramwajem dla Lipska

Gwiazdą ekspozycji Solarisa na kolejowych targach TRAKO w Gdańsku będzie tramwaj Tramino dla Leipziger Verkehrsbetriebe. Pojazd będzie można zobaczyć na torach ekspozycyjnych A.

Na wrześniowych Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO Solaris zaprezentuje dwa pojazdy. Tramwaj Tramino dla Lipska oraz pierwszy w Europie trolejbus Solaris Trollino 18,75 z wodorowym ogniwem paliwowym. Oba pojazdy są przykładem oferty i doświadczenia polskiego producenta w dziedzinie elektromobilności. Stoisko wewnętrzne Solarisa, wspólne z Solaris Tram, mieści się w Hali A (numer stoiska 43).

Z kolei sam tramwaj Tramino dla Leipziger Verkehrsbetriebe (LVB) oraz wodorowy trolejbus Trollino dla łotewskiego stołecznego przewoźnika Rigas Satiksme czekać będą na odwiedzających na ekspozycji zewnętrznej (tory ekspozycyjne A).

Umowa ramowa pomiędzy Solarisem a LVB dotycząca dostawy do 41 tramwajów została podpisana w 2015 roku. Pierwsze Tramino dotarło do Lipska w grudniu 2016 roku i już po 7 miesiącach pojazd został homologowany oraz dopuszczony do ruchu z pasażerami. Tramwaje o łącznej długości 37,63 i szerokości 2,3 metra, składają się z czterech modułów. Wyposażone zostały w cztery klasyczne wózki napędowe oraz jeden wózek toczny Jacobsa. Szerokość rozstawu kół tramwaju to 1458 mm, charakterystyczne dla lipskiej infrastruktury. Solaris Tramino Lipsk powstał we współpracy firm Solaris Bus & Coach oraz Solaris Tram.

Jest to już trzeci niemiecki kontrakt realizowany przez Solarisa. Tramino zawitały wcześniej do Jeny (5 sztuk) oraz Brunszwiku (18 sztuk). To drugie miasto złożyło niedawno zamówienie na kolejnych 7 pojazdów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
TRAKO
Solaris
Tramino
Lipsk
 • a2n – 08.09.2017

  taki pienkny tramwaj i nikt nie wyraża zachwytu ?

 • Edi – 12.09.2017

  Za to im nie płacą...

 • jatal – 23.09.2017

  Dla formalności.Na Trako tramwaj Tramino Lipsk wystawia: STADLER POLSKA na stanowisku TZ07 (teren zewnętrzy stanowisko 07).http://trakotargi.amberexpo.pl/title,Ekspozycja_zewnetrzna,pid,3839.html

 • Tatal – 24.09.2017

  Straszne!

 • olala – 27.12.2017

  Ooo, jatal i jego chora jazda wszystko-co-nie-pesa. Pora pogodzić się z tym, że Solaris kalkuluje, wybiera właściwe opcje, zawiera sojusze, inwestuje, zdobywa rynki, no i nie jest bankrutem.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.