TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tragiczny wypadek autobusu na Maderze [FILM]
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 18.04.2019 08:00:09
Tragiczny wypadek autobusu na Maderze; foat APA

17 kwietnia, na Maderze, doszło do tragicznego wypadku autokaru. Pojazd wypadł z drogi w pobliżu miejscowości Canico. Większość ofiar to obywatele Niemiec.

17 kwietnia, na Maderze, doszło do tragicznego wypadku autokaru. Pojazd wypadł z drogi w pobliżu miejscowości Canico. Większość ofiar to obywatele Niemiec. 

W wypadku autokaru w środę wieczorem na portugalskiej wyspie Madera zginęło 29 turystów z Niemiec.

Pojazdem podróżowały łącznie 53 osoby, w tym kilku obywateli Portugalii.

Jak poinformował telewizję RTP prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa, wszyscy, którzy zginęli w wypadku, to obywatele Niemiec.

Jak to się stało?

Do zdarzenia doszło o godz. 18.30 czasu lokalnego, kiedy w autokarze, który wyjechał z jednego z lokalnych hoteli, wystąpiła awaria układu hamulcowego. Zjeżdżający w dół pojazd wypadł z drogi, uderzył w znajdujący się w pobliżu pobocza mur i przekoziołkował, spadając kilka metrów w dół.

Według maderskich mediów kierowca autokaru miał duże doświadczenie w kierowaniu pojazdami na wyspie, a droga, po której, jechał była sucha. Poniżej miejsce wypadku:


Bez Polaków

Z informacji, jakie przekazały władze maderskiej gminy Santa Cruz, wynika, że w wypadku autokaru zginęło 17 kobiet i 11 mężczyzn. Jak poinformowała PAP rzecznik prasowa obrony cywilnej na Maderze Maria Carmo, wśród ofiar wypadku autobusu na portugalskiej wyspie nie ma Polaków.

-“W dalszym ciągu prowadzona jest identyfikacja osób, które ucierpiały. Z informacji, jakimi dysponujemy, wynika, że wśród ofiar wypadku nie ma obywateli Polski" - wyjaśniła Carmo.

29 ofiar

W szpitalu w Funchal, głównym mieście Madery, zmarła w nocy w środę 29 ofiara wypadku autokarowego na tej wyspie. Wszystkie ofiary śmiertelne to turyści z Niemiec.

Jak poinformowała dyrekcja szpitala w Funchal, 29 ofiarą wypadku jest Niemka, która “zmarła wskutek odniesionych ran". Dyrektor tej placówki Pedro Freitas wyjaśnił, że wśród rannych jest dwoje Portugalczyków. “Przed północą wypisane zostały dwie osoby, z łącznej grupy 27 rannych pasażerów" - dodał. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Portugalia
  • Andrzej Czuba – 19.04.2019

    Awaria układu hamulcowego? Czyli co...? Kierowca przegrzał hamulce nie używając retardera?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.