TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Toruński Rower Miejski - niebawem podpisanie umowy z nowym operatorem
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 12.04.2019 18:00:51
Zdj. BikeU

Zakończyła się procedura przetargowa dotycząca Toruńskiego Roweru Miejskiego. Umowa z nowym operatorem – firmą BikeU – zostanie podpisana pod koniec kwietnia. Z wypożyczalni będzie można skorzystać w lipcu.

Zakończyła się procedura przetargowa dotycząca Toruńskiego Roweru Miejskiego. Umowa z nowym operatorem – firmą BikeU – zostanie podpisana pod koniec kwietnia. Z wypożyczalni będzie można skorzystać w lipcu.

-To dobra informacja dla nas wszystkich. Brak kolejnych odwołań kończy procedurę przetargową na Toruński Rower Miejski i pozwala nam na zawarcie umowy z wykonawcą. Z obliczeń wynika, że rowerem pojedziemy w lipcu. Wykonawca zadeklarował bowiem uruchomienie systemu 75 dni po podpisaniu umowy, a to planowane jest na koniec kwietnia - mówi Rafał Wiewiórski, dyrektor MZD w Toruniu.

Nowy operator będzie zarządzał TRM przez cztery lata. Za usługę firma BikeU dostanie 6,7 mln zł. Przez pierwsze 20 minut będzie można korzystać z roweru bezpłatnie. Każdy rower ma być wyposażony w aktywny system GPS.

400 rowerów w 40 stacjach plus stacje sponsorskie

System dostarczony przez BikeU ma składać się z 40 stacji, w których dostępnych będzie 400 rowerów. Do Toruńskiego Roweru Miejskiego mają dołączyć 11 stacji sponsorskich.

Aplikacja i strona internetowa

Umowa zobowiązuje firmę BikeU do uruchomienia strony internetowej, na której znajdą się m.in.: regulamin TRM, formularz rejestracyjny, instrukcje korzystania i mapę systemu z naniesionymi stacjami TRM.

Oprócz strony internetowej do zadań nowego operatora będzie należało stworzenie nowego profilu na ogólnodostępnym portalu społecznościowym, który będzie zawierał link do strony internetowej systemu TRM oraz bieżące informacje. Warto zaznaczyć, że operator musi zapewnić aplikacje na urządzenia przenośne (smartfony, tablety, itp.). Aplikacja powinna m.in. zapewniać w sposób bezpieczny, prosty i maksymalnie szybki dokonywanie stosowanych opłat (doładowania) poprzez transakcje bezgotówkowe. Za pomocą aplikacji będziemy mogli zgłosić awarię stacji oraz rowerów – informuje Miejski Zarząd Dróg w Toruniu.

Na każdej ze stacji będzie można zarejestrować się w systemie i zapłacić kartą płatniczą.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
BikeU
rower miejski
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.