TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Toruń. 14 lutego wraca Torvelo
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 13.02.2020 15:54:23
Zdj. UM Toruń

W Toruniu 14 lutego będzie wyjątkowym dniem z kilku powodów: walentynek, Zimowego Dnia Dojazdu Rowerem do Pracy oraz powrotu wypożyczalni rowerów miejskich Torvelo.

W Toruniu 14 lutego będzie wyjątkowym dniem z kilku powodów: walentynek, Zimowego Dnia Dojazdu Rowerem do Pracy oraz powrotu wypożyczalni rowerów miejskich Torvelo.

Dłużej o pół roku

Tegoroczny sezon Torvelo będzie dłuższy od poprzedniego o sześć miesięcy. Ponadto firma BikeU, operator toruńskiej wypożyczalni zapowiada montaż nowych stacji. W piątek 14 lutego na ulice Torunia wyjedzie 250 rowerów. Będzie można również skorzystać z 10 rowerów elektrycznych. Ceny wypożyczeń pozostaną bez zmian w stosunku do poprzedniego sezonu.

-Rowerowa flota w pełnym składzie, czyli w liczbie 400 jednośladów, zostanie uruchomiona 1 marca. Z kolei 1 kwietnia system zostanie rozbudowany o nowe stacje sponsorskie-zapowiada Rafał Wiewiórski, dyrektor MZD.

Toruń chce rekordu

-Podczas krótkiej, trwającej 52 dni przerwy na regenerację, toruńskie rowery miejskie przeszły generalny przegląd techniczny i są gotowe na pobijanie rekordów w liczbie przejazdów. W ubiegłorocznym sezonie zabrakło wiosny i na tle 5 miesięcy funkcjonowania systemu, sierpień okazał się być najlepszym miesiącem pod względem liczby wypożyczeni. Mieszkańcy dokonali wówczas ponad 57 tysięcy wypożyczeń. Jednak jesteśmy przekonani, że prawdziwe rekordy dopiero przed Torvelo - zaznacza Marcin Jeż, dyrektor ds. rozwoju i marketingu BikeU.

Urząd Miejski w Toruniu przypomina, że w ubiegłym sezonie miejskie jednoślady wypożyczono ponad 130 tys. razy, a w systemie zarejestrowało się 11100 użytkowników. Średnio na jeden rower przypadało ponad 300 przejazdów. Wielbiciele miejskich jednośladów mieli do dyspozycji (wraz ze stacjami sponsorskimi C. H. Kometa, Atrium Copernicus i Toruń Plaza) - 43 stacje i 430 rowerów. W nowym sezonie pojawią się kolejne dwie stacje sponsorskie, co da wynik 45 stacji i blisko 450 rowerów.

Najpopularniejsze stacje Torvelo 2019

• Nr 3 plac Rapackiego - 8659 wypożyczeń
• Nr 14 Wały gen. Sikorskiego/Urząd Miasta - 6078 wypożyczeń
• Nr 7 Broniewskiego/Tesco - 6040 wypożyczeń
• Nr 20 Mickiewicza/Tujakowskiego - 4385 wypożyczeń
• Nr 59 Szosa Chełmińska/Północ - 4344 wypożyczeń

Najpopularniejsze trasy Torvelo 2019

• Bydgoska/Konopnickiej - plac Rapackiego
• Broniewskiego/TESCO – plac Rapackiego
• Bydgoska/Park Miejski – plac Rapackiego
• Szosa Chełmińska/Północ – Wały Generała Sikorskiego/Urząd Miasta
• Szosa Chełmińska/Podgórna – Wały Generała Sikorskiego/Urząd Miasta

Miejscy rekordziści

Wśród 11100 użytkowników korzystających z Torvelo są tacy, którzy rowerem podróżują z najczęściej. Rekordzistami są: Pani Katarzyna - 364 wypożyczenia, Pan Mateusz - 325 wypożyczeń oraz Pan Bartosz - 303 przejazdy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
Torvelo
rower miejski
BikeU
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.