TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tłusty czwartek w zabytkowym składzie 102Na+102NaD
InfoTram.pl - Opublikowano: 06.02.2018 16:52:32
Tłusty czwartek w zabytkowym składzie 102Na+102NaD (foto: MPK)

MPK Kraków zaprasza do przejazdu w zabytkowym składzie wagonów 102Na i 102NaD, który będzie kursował w najbliższy czwartek, 8 lutego od 14.00 do 17.00.

MPK Kraków zaprasza do przejazdu w zabytkowym składzie wagonów 102Na i 102NaD, który będzie kursował w najbliższy czwartek, 8 lutego od 14.00 do 17.00.

Ten wyjątkowy skład wyjedzie ze Stacji Obsługi Tramwajów Podgórze przy ul. J. Brożka 3, o godz. 14.15 w kierunku Bronowic Małych i będzie kursował po trasie linii nr 8 (Bronowice Małe – Borek Fałęcki). Będzie się zatrzymywał na każdym przystanku, a uczestnicy przejazdu będą częstowani pączkami i kawą. Miłośnicy zabytkowych pojazdów będą mieli także okazję spotkać się w środku z Jackiem Kołodziejem autorem książki "Historyczne pojazdy komunikacji miejskiej w Krakowie" (będzie także możliwość zakupu tej książki).

Tuż przed wyjazdem o godz. 14.00 na terenie Stacji Obsługi Tramwajów Podgórze odbędzie się prezentacja tego wyjątkowego wagonu jakim jest 102NaD, który został w tym roku odrestaurowany przez pracowników MPK SA w Krakowie. Mieszkańcy Krakowa podróżowali nim w latach 1985-1997. Jest to jeden z zaledwie pięciu tego rodzaju wagonów przerobionych w Krakowie z pojazdów silnikowych na przyczepę. Podczas prac zadbano o przywrócenie mu oryginalnego wyglądu, dokładanie takiego jaki miał w czasach eksploatacji ponad 30 lat temu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.