TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

TLT Tychy o przetargu na elektrobusy: Dlaczego nie?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 04.04.2019 17:00:12
fot. TLT Tychy

Od wczoraj TLT Tychy szukaj dostawcy dwóch kolejnych pojazdów elektrycznych. Tym razem będą to elektrobusy. Niektórych zdzwiwiło, że przewoźnik, który do tej pory słynął z trolejbusów postawić na pojazdy bateryjne.

Od wczoraj Tyskie Linie Trolejbusowe szukają dostawcy dwóch kolejnych pojazdów elektrycznych. Tym razem będą to elektrobusy. Niektórych zdzwiwiło, że przewoźnik, który do tej pory słynął z trolejbusów postawić na pojazdy bateryjne. Spółka jednak tłumaczy, że to przecież nic dziwnego.

O nowym zamówieniu TLT pisaliśmy tutaj. Jego przedmiotem jest dostawa dwóch elektrobusów wraz z systemem ładowania. Wykonawca zaoferuje oczywiście pojazdy fabrycznie nowe, tj. wyprodukowane w roku ich dostawy i nie eksploatowane. Wszystkie oferowane w niniejszym postępowaniu przetargowym elektrobusy muszą być jednej i tej samej marki, oraz jednego i tego samego typu.

Jak informuje TLT na swoim profilu na Facebook'u będą to pełnowymiarowe, dwunastometrowe autobusy, wyposażone w zasobniki bateryjne o pojemności 200kWh. Oczywiście w pełni niskopodłogowe i klimatyzowane. Będzie monitoring, nowoczesna informacja pasażerka, tablice informacyjne z modułami RGB. 

A zatem jak widać wszystkie udogodnienia dla pasażerów będą niemalże identyczne jak w przypadku Nowych Trollino 12, które od jakiegoś czasu już kursują po Tychach. O wyposażeniu najnowszych nabytków TLT można przeczytać tutaj.

Dalej jednak niektórych dziwi wybór elektrobusów przez spółkę. Autobusy w TLT? Tak. Jak wyjaśnia przewoźnik elektryczne autobusy konstrukcyjnie są bardzo podobne do trolejbusów, a niektóre elementy osprzętu można nawet stosować zamiennie. To właśnie te analogie między elektrobusami i trolejbusami oraz fakt, że TLT ma ponad 30 lat doświadczenia w eksploatacji wozów elektrycznych sprawiły, że zakup autobusów elektrycznych w Tychach został powierzony właśnie TLT.

Przez najbliższy miesiąc producenci spełniający kryteria zapisane w specyfikacji przetargowej mogą składać swoje oferty. Po ich przeanalizowaniu, wyłonieniu zwycięzcy i podpisaniu umowy, producent będzie miał 12 miesięcy na dostarczenie pojazdów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
TLT Tychy
elektrobus
ładowarka
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.