TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Timisoara wybrała tramwaje Bozankaya
InfoTram.pl - Opublikowano: 11.07.2019 10:44:14
Timisoara wybrała tramwaje Bozankaya

Bozankaya wyprodukuje 16 niskopodłogowych tramwajów do Timisoary. Zamówienie obejmuje też opcję dostawy dodatkowych 24 pojazdów.

Bozankaya wyprodukuje 16 niskopodłogowych tramwajów do Timisoary. Zamówienie obejmuje też  opcję dostawy dodatkowych 24 pojazdów.

Wartość kontraktu, jaki producent zawarł z tym rumuńskim miastem to 33 mln EUR. Umowa obejmuje opcję, w przypadku skorzystania z której całkowita wartość zamówienia przekroczy 80 mln EUR. Pierwsze dostawy spodziewane są 18 miesięcy po podpisaniu umowy, całym projekt zostanie zrealizowany w ciągu 48 miesięcy.

W ramach kontraktu Bozankaya wyprodukuje w 100% niskopodłogowe tramwaje pięcioczłonowe o z całkowitej długość 30 m. Osiągną maksymalną prędkość 70 km i zapewnią miejsce dla 170 pasażerów. Tramwaje będą mogły pracować na zasilaniu akumulatorowym na ponad 60 km odcinku, oferując większą elastyczność w przypadku napraw lub innych zakłóceń sieci elektrycznej. Pozwala to również Timisoarze, Europejskiej Stolicy Kultury w 2021 roku, rozszerzyć sieć linii tramwajowych bez konieczności budowania dodatkowych sieci trakcyjnej. To atrakcyjna opcja dla historycznych centrów miast.

Bozankaya tym samym rozszerza swój międzynarodowy zasięg jako dostawca taboru szynowego o innowacyjne i przyjazne pojazdy. Dodatkowo zawarcie w 2018 roku kontraktu z Bangkokiem w Tajlandii – w konsorcjum z Siemens Mobility – firma stała się pierwszym producentem metra i eksporterem w Turcji.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Rumunia
Bozankaya
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.