TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tczew: Zamiast za kierownicą, posiedzi za … kratami.
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.12.2019 11:00:44
Tczew: Zamiast za kierownicą, posiedzi za … kratami. ; fot. KMP Tczew

12 grudnia tczewscy policjanci zatrzymali 21 - latka, który próbował ukraść miejski autobus.

12 grudnia tczewscy policjanci zatrzymali 21 - latka, który próbował ukraść miejski autobus. Według ustaleń mundurowych, sprawca po uruchomieniu silnika próbował wyjechać z zajezdni, lecz został zatrzymany.

W czwartek, 12 grudnia br. przed godz. 23 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o próbie kradzieży autobusu, który stał w zajezdni autobusowej.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali wysłani policjanci z wydziału prewencji, którzy ustalili, że sprawca otworzył drzwi wejściowe do autobusu i po uruchomieniu silnika próbował go ukraść. Świadkowie zdarzenia powstrzymali sprawcę, którego przekazali wezwanym na miejsce funkcjonariuszom. Okazało się, że sprawcą jest 21 - letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania.

Nie tylko autobus

Mundurowi zatrzymali mężczyznę i doprowadzili do miejscowej komendy. Podczas przeszukania mężczyzny stróże prawa znaleźli teczkę z dokumentami od innego autobusu, która również wcześniej została skradziona. Policjanci dodatkowo ustalili, że zatrzymany 21 - latek ma związek jeszcze z kradzieżą trzech elektrycznych szczoteczek do mycia zębów z jednego ze sklepów na terenie Tczewa. Mundurowi przyjmując zawiadomienie w tej sprawie, dowiedzieli się, że powstały straty na kwotę ponad 600 zł.

Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał już zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży autobusu, kradzieży dokumentów oraz kradzieży szczoteczek. W sobotę, 14 grudnia br. sąd zadecydował, że 21 - latek trafi na trzy miesiące do aresztu. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
złodziej
Policja
Tczew
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.