TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

TatraYug buduje niskopodłogowy tramwaj
InfoTram.pl - Opublikowano: 26.06.2020 12:45:55
TatraYug buduje niskopodłogowy tramwaj (foto: TatraYug)

Produkcja nowego modelu tramwaju przez TatraYug jest na ostatnim etapie. To w 100% niskopodłogowy, przegubowy pojazd nowej generacji.

Produkcja nowego modelu tramwaju przez TatraYug jest na ostatnim etapie. To w 100% niskopodłogowy, przegubowy pojazd nowej generacji.

Został zaprojektowany przez biuro konstrukcyjne producenta i wyprodukowany zgodnie z normami UE na rynek europejski. Tramwaj składa się z połączonych ze sobą członów typu modułowego, które można dodać na życzenie klienta. Wózki będą obrotowe, wyposażone w dwustopniowe zawieszenie, a ze względu na swoją konstrukcję techniczną zapewniają większą manewrowość i zdolność do poruszania się po torach tramwajowych, będących w gorszym stanie. Dzięki temu, jak podaje producent uda się uniknąć nadmiernych zniszczeń i awarii podwozia tramwaju.

Firma podaje, że projekt został opracowany przez utalentowanych ukraińskich projektantów. Dla wygody pasażerów wnętrze zostanie wyposażone w ergonomiczne siedzenia, duże okna, zapewniające dobre oświetlenie i panoramiczne widoki. Przedział pasażerski i kabina kierowcy będą wyposażone w systemy klimatyzacji, a na pokładzie znajdą się porty USB i WiFi.

Prezentacja tramwaju odbędzie się jesienią 2020 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
TatraYug
Ukrain