TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tatra-Yug wjeżdża do Kijowa
InfoTram.pl - Opublikowano: 08.04.2019 09:54:50
Tatra-Yug wjeżdża do Kijowa

Mer Kijowa Witalij Kliczko i jego zastępca Dmytro Davtyan oficjalnie zaprezentowali tramwaj Tatra-Yug, który od 2 kwietnia rozpoczął jazdy po ukraińskiej stolicy.

Mer Kijowa Witalij Kliczko i jego zastępca Dmytro Davtyan oficjalnie zaprezentowali tramwaj Tatra-Yug, który od 2 kwietnia rozpoczął jazdy po ukraińskiej stolicy.

18 grudnia 2018 roku operator Kyivpastrans podpisał z Tatra-Yug umowę o wartości 428,9 mln hrywien na dostawę 10 tramwajów, które mają zastąpić część obecnej floty, operującej na trasie "szybkiego tramwaju".

Trójczłonowy tramwaj K1M6 z 70% niskiej podłogi ma 26,8 m długości i 2,5 m szerokości oraz może zabrać na swój pokład 267 pasażerów. Wyposażony jest w przestrzeń dla wózków inwalidzkich, klimatyzację, Wi-Fi, system informacji pasażerskiej i oświetlenie LED. Maksymalna prędkość wynosi 75 km/h, a awaryjne akumulatory trakcyjne umożliwiają 1 km pracy bez zewnętrznego zasilania.

K1M6 to najnowszy model Tatra-Yug. Został on zaprezentowany w maju 2017 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kijów
Tatra-Yug
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.