TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Tatra-Yug i Koncar także z tramwajami w Berlinie
InfoTram.pl - Opublikowano: 17.09.2018 09:09:11 5 komentarzy
Tatra-Yug i Koncar także z tramwajami w Berlinie

Ukraiński producent tramwajów Tata-Yug pokaże w Berlinie nowy tramwaj. To K-1T206.

Ukraiński producent tramwajów Tata-Yug pokaże w Berlinie nowy tramwaj. To K-1T206.

Jak podano tramwaj ma konstrukcję modułową, a także 100% niskiej podłogi. Długość wagonu można zwiększyć, dodając kolejne sekcje (łącznie do 5 sekcji). Tramwaj ma też nowoczesny design, przy jego budowie zaawansowano nowoczesną technologię. Czeskie portale zauważają, że koncepcyjnie wagon podobny jest do EVO2.

Tramwaj zostanie pokazany na targach w Berlinie, oprócz sześciu innych, o których pisaliśmy w InfoTram.pl w ubiegłym tygodniu.

Oprócz tego wagonu w Berlinie zaprezentowane zostaną dwa inne pojazdy z Ukrainy. To K-1E6 przygotowany dla egipskiego miasta Aleksandria oraz K-1M6 dla Kijowa. Wygląda zatem na to, że to właśnie ukraińska firma będzie najliczniej reprezentowana w segmencie tramwajów na targach w Berlinie.

W Berlinie wystawiony będzie także całkowicie niskopodłogowy wagon chorwackiej firmy Koncar - TMK 2200, który może kursować po sieciach 1000 mm i 1435 mm.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tatra-Tug
Koncar
 • Edi666 – 17.09.2018

  Pasowałby do Warszawy

 • allensteiner – 17.09.2018

  Szerokość 3,4 metra, no no. Wysokość w takim razie pewnie z 7 metrów.

 • jatal – 17.09.2018

  Na zdjęciu pokazano TMK-2300. To inny tramwaj niż TMK-2200.

 • Combino – 18.09.2018

  @jatal: co jeszcze raz potwierdza z czym Koncar startował w Lipawie i dlaczego oferta była taka tania. Swoją drogą,o ile rozumiem jeszcze reaktywację takiego starego kotleta w celu sprzedaży chętnemu i niezbyt bogatemu klientowi, to ponowne ciąganie na Innotrans wagonu,który w tej długości zadebiutował 9 lat temu (a w formie pięcioczłonowej - 13 lat temu) wydaje się dość niesmacznym pomysłem...

 • mechanik – 18.09.2018

  Psy szczekają, karawana jedzie dalej :D

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.