TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Szykuje się protest w MZK Przemyśl
- Opublikowano: 21.06.2018 11:21:50

Pracownicy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Przemyślu chcą więcej zarabiać.

Jak informuje Radio Rzeszów - pracownicy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Przemyślu chcą więcej zarabiać. Prezes miejskiej spółki twierdzi, że firmy nie stać na 300 złotowe podwyżki. Proponuje dla każdego po 100 zł.

W przemyskim MZK trwa akcja protestacyjna. Zakład jest oflagowany, na autobusach są plakaty z informacją o prowadzonej akcji. Prezes przemyskiego MZK Alicja Chuchra powiedziała nam, że spółka jest w złej kondycji finansowej, ponieważ miasto przekazuje na transport publiczny zbyt mało pieniędzy. Wiceprezydent Przemyśla Grzegorz Hajder twierdzi, że powodem jest wadliwy system wyliczania rekompensaty, za wykonane usługi. Deklaruje, że się to zmieni, ale w przyszłym roku.

Pracownicy przemyskiego MZK uważają, że ich zarobki są na skandalicznie niskim poziomie. Kierowcy i mechanicy z kilkudziesięcioletnim stażem dostają na rękę około 2.200 zł.WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
MZK Przemyśl
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.