TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Szybkie ładowanie autobusów w Katowicach. Od Ekoenergetyki
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.03.2019 09:00:48
Ekoenergetyka ładuje autobusy w Katowicach

Jest to jedno z pierwszych w Polsce, a kolejne po Inowrocławiu, wdrożenie przez Ekoenergetykę-Polska szybkiej ładowarki typu OppCharge.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiego w Katowicach, jeden z największych operatorów transportu publicznego na Górnym Śląsku konsekwentnie realizuje plan transformacji taboru. Na przełomie stycznia i lutego w Katowicach pojawiły się pierwsze autobusy elektryczne, teraz uruchomiona została miejska stacja ładowania od Ekoenergetyki-Polska.

Stacja OppCharge

Pierwszy autobus elektryczny, który wyjechał na ulice Katowic obsługuje linię w zatłoczonym centrum miasta. Dlatego zainstalowanie szybkiej stacji ładowania, która uzupełnia baterię autobusu w trakcie postoju było koniecznością.

Uruchomiona stacja od polskiego producenta infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych ma moc 200 kW z możliwością zwiększenia mocy do 400 kW. Autobusy są ładowane za pomocą odwróconego pantografu co pozwala zmniejszyć masę autobusu oraz zwiększyć niezawodność całego systemu, ze względu na brak ruchomych elementów na pojeździe.

Jest to jedno z pierwszych w Polsce, a kolejne po Inowrocławiu, wdrożenie przez Ekoenergetykę-Polska rozwiązania typu OppCharge. Dzięki niemu sam proces ładowania jest całkowicie zautomatyzowany i nie wymaga ingerencji kierowcy. Autobus komunikuje się ze stacją ładowania automatycznie za pomocą sieci bezprzewodowej wi-fi.

Ładowanie w 5 minut


System ładowania odwróconym pantografem pozwala w bardzo krótkim czasie doładować baterię autobusu. Zainstalowana stacja o mocy 200 kW jest w stanie naładować 50% baterii autobusu (o pojemności 120 kWh) w ok. 18 min, a w przypadku zwiększenia mocy stacji ładowania do 400 kW w 9 minut.


Więcej o firmie Ekoenergetyka-Polska:


www.ekoenergetyka.com.pl

www.facebook.com/ekoenergetykaPolska
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ładowarka
elektrobus
Ekoenergetyka
Solaris
Ursus
PKM Katowice
 • Jakub Kubera – 07.03.2019

  Oj i nie prędko się pewnie zameldują :D

 • Mateusz Ziarkowski – 07.03.2019

  Chyba każdy się przyzwyczaił że do wygranego przetargu przez Ursusa trzeba doliczyć tak średnio 3 miesiące więcej na dostarczenie :P

 • Konrad Filip – 07.03.2019

  Ursusow nie będzie :)

 • Maciek Zagórny – 07.03.2019

  TransInfo.pl PKM Katowice zerwał umowę z Ursusem.

 • Adrian Krzysztof Bonczek – 07.03.2019

  Umowa z Ursusem zerwana na szczęście

 • Robert Chodacki – 07.03.2019

  Szkoda, rodzimy producent, powinniśmy promować!

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.