TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Szczecin. Zimowa przerwa roweru miejskiego
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 02.12.2019 17:41:37
Zdj. UM Szczecin

Z końcem listopada zakończył się szósty sezon Bike_S, czyli wypożyczalni rowerów miejskich w Szczecinie. Od marca do listopada rowery wypożyczano 410 tys. razy. Bike_S wróci na ulice 1 marca 2020 roku.

Z końcem listopada zakończył się szósty sezon Bike_S, czyli wypożyczalni rowerów miejskich w Szczecinie. Od marca do listopada rowery wypożyczano 410 tys. razy. Bike_S wróci na ulice 1 marca 2020 roku.

Bywało lepiej

Wg informacji podanych przez szczeciński Urząd Miejski w poprzednich latach liczba wypożyczeń wynosiła ok. 0,5 mln. Najlepszy wynik Bike_S zanotował w 2016 roku - 565 tys. W tym sezonie z Bike_S skorzystano 410 tysięcy razy.

Statystyki

W tym roku największą popularnością Bikes cieszył się w czerwcu (blisko 70 tys. wypożyczeń). Czerwiec był też najlepszy w 2017 roku (79,7 tys.). Rok temu i w 2015 wygrywał maj (79 tys. i 84,8 tys.). Z kolei w latach 2014 i 2016 górą był wrzesień (odpowiednio 78 i 108,5 tys.) – podaje UM w Szczecinie.

2,74 mln wypożyczeń

Od 21 sierpnia 2014 roku z Bike_S skorzystano już 2,74 miliona razy. Taka ilość wypożyczeń wpływa na stan rowerów. Szczecin informuje, że serwisanci starają się, aby jak najwięcej rowerów było dostępnych dla użytkowników i aby stacje działały sprawnie. Tym niemniej lata intensywnej eksploatacji robią swoje. Nominalnie system składa się z ponad 700 sztuk, ale np. w październiku średnia dzienna rowerów na ulicy (czyli bez serwisowanych, remontowanych, kradzionych itp.) wyniosła 481. Poziom niezawodności systemu nie jest już tak wysoki jak sześć czy pięć lat temu. Niezmienne są tylko oczekiwania szczecinian na budowę kolejnych stacji.

Obecnie Bike_S składa się z 87 stacji (58 Lewobrzeże, 29 Prawobrzeże) i 742 rowerów. Liczba użytkowników w stosunku do roku ubiegłego zwiększyła się o ponad 5 tys. i wynosi obecnie 47,6 tys.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
rower miejski
Bike_S
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.