TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Szczecin: Zaatakował kierowcę - teraz usłyszał zarzuty
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 12.03.2019 09:00:04
Szczecin: Zaatakował kierowcę - teraz usłyszał zarzuty

Areszt i zarzut dla mężczyzny, który 8 marca zaatakował kierowcę miejskiego autobusu w Szczecinie. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Mężczyzna, który 8 marca zaatakował kierowcę szczecińskiego autobusu, spędzi miesiąc w areszcie. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Prokurator wnioskował o trzymiesięczny areszt. Jak poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, Joanna Biranowska-Sochalska, sąd uznał, że "materiał dowodowy jest w znacznym stopniu zgromadzony", stąd decyzja o zastosowaniu krótszego czasu aresztowania. Zaznaczyła, że materiał dowodowy w tej sprawie nadal jest kompletowany.

Mężczyźnie postawiono zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym "poprzez próbę przejęcia prowadzenia autobusu komunikacji miejskiej".

Incydent zarejestrowała w piątek kamera monitoringu szczecińskiego Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. Mężczyzna wtargnął do kabiny kierowcy linii pospiesznej "A" i zaczął szarpać kierownicą. Jak pokazuje zapis z kamery, kierowca zatrzymał pojazd i powstrzymał mężczyznę. Tożsamość atakującego, który wysiadł z autobusu, ustalili policjanci i zatrzymali go.

Według nieoficjalnych informacji, które podają lokalne media, mężczyzna, który nie jest mieszkańcem Szczecina, pomylił autobus. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.(PAP)

O całej sprawie napisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
sąd
kierowca
Szczecin
SPAD Szczecin
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.