TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Szczecin z unijną kasą na linie tramwajowe
InfoTram.pl - Opublikowano: 26.03.2018 13:08:48
Szczecin z unijną kasą na linie tramwajowe

Po prawie 86 mln złotych w grudniu na nowe trasy tramwajowe, Szczecin dostał dzisiaj blisko 175 milionów złotych z Unii Europejskiej na przebudowę 13 kilometrów istniejących linii.

Po prawie 86 mln złotych w grudniu na nowe trasy tramwajowe, Szczecin dostał dzisiaj blisko 175 milionów złotych z Unii Europejskiej na przebudowę 13 kilometrów istniejących linii.

Umowę potwierdzającą przyznanie dofinansowania podpisali dzisiaj w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim Przemysław Gorgol, p.o. Dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych oraz Piotr Krzystek, Prezydent Szczecina.

Umowa przewiduje, że miasto otrzyma blisko 175 milionów złotych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na przebudowę torowisk tramwajowych o łącznej długości 12,88 km w ciągu ulic:

• aleja Niepodległości - plac Żołnierza Polskiego - aleja Wyzwolenia - plac Rodła (wraz z placem Rodła) do Ronda Giedroycia,

• ulica Kołłątaja - ulica Asnyka - pętla Niebuszewo,

• plac Żołnierza Polskiego - plac Hołdu Pruskiego - ulica Matejki - ulica Piłsudskiego (do placu Rodła),

• aleja Powstańców Wielkopolskich do pętli Pomorzany wraz z rozbudową pętli,

• ulica Mickiewicza od Mostu Akademickiego do skrzyżowania z ulicą Brzozowskiego,

• plac Szarych Szeregów,

• w węźle Wyszyńskiego,

• ulica Nabrzeże Wieleckie na wysokości ulic: Podwale - Kolumba - Chmielewskiego - Smolańska - Budziszyńska oraz w ciągu ulic: Nowa od wiaduktu kolejowego - plac Ratuszowy – Dworcowa.

Przebudowana zostanie również zajezdnia tramwajowa Golęcin i ulica Wiszesława.

"Pod koniec grudnia podpisywaliśmy tutaj umową na nowe trasy tramwajowe i pogłębienie toru wodnego Świnoujście – Szczecin. Razem z dzisiejszą umową to w sumie około 1,5 miliarda złotych dla Szczecina i województwa. Będziemy dalej inwestować w rozwój regionu i odbudowywać jego gospodarczą siłę" – powiedział wiceminister inwestycji i rozwoju Witold Słowik.

"Do stolicy województwa zachodniopomorskiego trafia kolejny, potężny zastrzyk pieniędzy. To niewątpliwie bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Szczecina, pasażerów komunikacji miejskiej, którzy zyskają lepszy komfort podróżowania" – powiedział wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

Ponadto, w maju 2017 roku 73 miliony złotych zostało przeznaczone na inwestycję "Przebudowa ciągów komunikacyjnych DK 31 – rozbudowa skrzyżowania ul. Floriana Krygiera z ul. Granitową z odcinkiem drogi w kierunku autostrady A6".

W województwie zachodniopomorskim 5,6 miliarda złotych dofinansowania z programu dostało 89 inwestycji o wartości 9,4 miliarda złotych. Największą wartość mają oczywiście inwestycje transportowe - 7 miliardów złotych (4,3 miliarda złotych dofinansowania unijnego). To np. budowa drogi ekspresowej S6 ze Szczecina do Koszalina. Na ten rok zaplanowano podpisanie kolejnych umów o dofinansowanie, m. in. dla obwodnicy Szczecinka i wdrożenia Systemu Informacji Rzecznej Dolnej Odry.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
CUPT
Unia Europejska
remont
  • Dariusz Jenek – 26.03.2018

    Piotr Grzelak Jak w Gdańsku?

  • Lukasz Pajak – 26.03.2018

    Ciesza kolejne modernizacje lini tramwajowych,ale wieszkosci jest to fuszerka ;(.szczegolnie remontowana r ul.gdanska.Spawy do dnia dzisiejszego pekaja ,a winnych nie widac...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.