TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Szamotuły Bike wznowił działanie po zimowej przerwie
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 04.03.2019 16:18:34
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Od piątku, 1 marca, można korzystać z wypożyczalni rowerów miejskich w Szamotułach. System Szamotuły Bike to 5 stacji i 50 rowerów. Wypożyczalnia będzie działać do końca listopada.

Od piątku, 1 marca, można korzystać z wypożyczalni rowerów miejskich w Szamotułach. System Szamotuły Bike to 5 stacji i 50 rowerów. Wypożyczalnia będzie działać do końca listopada.

W poprzednim sezonie z szamotulskiej wypożyczalni od marca do listopada skorzystano ponad 22 tys. razy. W 2017 wypożyczeń było dwa razy mniej – 11 tys.

"Tak duża liczba wypożyczeń świadczy o zapotrzebowaniu na ten ekologiczny sposób przemieszczania się na terenie miasta, a nawet gminy. Dodatkowy powód do satysfakcji to fakt, że nasze rowery wypożyczane są bezpłatnie. System się sprawdza i będziemy go utrzymywać. Co więcej, planujemy jego rozbudowę w 2019 roku" – powiedział po zakończeniu poprzedniego sezonu burmistrz Szamotuł Włodzimierz Kaczmarek.

"Szamotuły są modelowym przykładem, jak rower miejski może funkcjonować w różnych ośrodkach tej samej metropolii. Popularność takich punktów wypożyczeń, jak Rynek i Dworzec PKP pokazuje, że rower publiczny jest świetnym narzędziem codziennego transportu w obrębie poszczególnych miast, ale również – dzięki powiązaniu z tradycyjnie rozumianym transportem publicznym – w obrębie Metropolii" – powiedział Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Jak informuje firma Nextbike Polska – operator systemu - zasady korzystania z Szamotuły Bike nie zmieniły się. Rowery można wypożyczać na 5 stacjach –  Rynek, ul. Adama Mickiewicza – Zespół Szkół, ul. Dworcowa – Dworzec PKP, ul. Sportowa – Centrum Sportu i ul. Ignacego Łukasiewicza – Osiedle Kopernika. Nieprzekraczające 3 godzin wypożyczenie jest bezpłatne.

 Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szamotuły
rower miejski
Nextbike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.