TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

System informatyczny PSI w zajezdni na Annopolu
InfoTram.pl - Opublikowano: 15.10.2020 12:45:36
System informatyczny PSI w zajezdni na Annopolu

System informatyczny PSI będzie obsługiwał największą w Polsce zajezdnię Tramwajów Warszawskich.

Spółka Tramwaje Warszawskie podpisała umowę z firmą PSI Polska na zaprojektowanie i wdrożenie systemu informatycznego do zarządzania zajezdnią w nowej zajezdni tramwajowej Annopol.

Zadaniem systemu PSI będzie zarządzanie przebiegiem wszystkich procesów technologicznych, w tym sterowanie ruchem i optymalizacja drogi przebiegu tramwajów. Rozwiązanie oparte zostało o oprogramowanie do zarządzania zajezdnią PSItraffic/DMS, wdrożone wcześniej Poznaniu na Franowie, w pierwszej automatycznej zajezdni tramwajowej w Polsce, a także w wielu innych zajezdniach tramwajowych w Europie.

Oprogramowanie DMS automatyzuje wiele procesów związanych z przyorządkowaniem pojazdów do zadań oraz wyznaczaniem miejsc postojowych. Przy wykorzystaniu urządzeń automatyki, system wytycza także trasę przejazdu przez teren zajezdni, a także kieruje ruchem pojazdów i steruje urządzeniami. System pozwala na znaczne przyspieszenie obiegu informacji pomiędzy motorniczym, dyspozytorem i warsztatem, a także skrócenie czasu obsługi pojazdów i czasu manewrów pojazdami na terenie zajezdni.

Tramwaje Warszawskie bardzo skrupulatnie przygotowywały się do wyboru systemu informatycznego, dokonując m.in. szerokiej analizy rozwiązań dostępnych na rynku. Zarówno na etapie dialogu technicznego jak i w postępowaniu przetargowym zwracano uwagę m.in. na zakres funkcjonalny systemu. Oceny ofert w przetargu dokonano nie tylko w oparciu o kryterium ceny, ale także długości zaoferowanego serwisu i oceny konkretnych funkcjonalności potwierdzonych podczas prezentacji systemu demo. Wybór oferty PSI był wynikiem złożenia najkorzystniejszej oferty w przetargu.

Jesteśmy dumni z zawarcia tej ważnej dla nas umowy. Po wdrożeniu systemu PSItraffic DMS w Poznaniu, gdzie PSI Polska posiada swoją siedzibę, będziemy mieli okazję dostarczyć nasze innowacyjne oprogramowanie dla zajezdni w stolicy Polski. Będzie to przy okazji największa automatyczna zajezdnia tramwajowa w Polsce, co stanowi dla nas dodatkowe źródło satysfakcji – komentuje Arkadiusz Niemira, Prezes Zarządu PSI Polska sp z o.o.

Nowobudowana zajezdnia będzie zajmowała powierzchnię niemal 12 hektarów a długość wszystkich torów w zajezdni ma przekroczyć 14 km. Stacjonować  będzie w niej 150 tramwajów o długości do 33 m. To pierwsza od lat 60. nowa zajezdnia tramwajowa w Warszawie. Znajdą się tu stanowiska do sprawdzania, lakiernia, myjnie czy tokarka podtorowa. Budowa zajezdni zaplanowana jest na lata 2021-2023, a koszt inwestycji współfinansowanej ze środków unijnych przekroczy 300 mln zł.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
zajezdnia
PSI