TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Swingi (znowu) hałasują w Bydgoszczy
InfoTram.pl - Opublikowano: 06.08.2018 09:20:27
Swingi (znowu) hałasują w Bydgoszczy

Wraca problem hałasujących Swingów. Chodzi mianowicie o bydgoską estakadę na linii fordońskiej.

Wraca problem hałasujących Swingów. Chodzi mianowicie o bydgoską estakadę na linii fordońskiej.

Na problem skarżą się mieszkańcy, których domy znajdują się blisko trasy tramwajowej. Ich zdaniem powody hałasowania są dwa. Same tramwaje, które hałasują i prędkość, z jaką jadą przez estakadę. Problem nie jest nowy, mieszkańcy na hałas skarżyli się już kilka tygodni temu. Co prawda w Swingach szlifowano obręcze, ale efekt okazał się krótkotrwały.

Odnosząc się do hałasu tramwajów Swing informujemy, że zgodnie z zaleceniami producenta tramwajów przeglądy są wykonywane co 20 tys. kilometrów tj. co ok. 2 miesiące – podaje spółka Tramwaj Fordon. Co 10 tys. km (średnio co miesiąc) wykonywany jest pomiar obręczy. Jeżeli profil koła jest nieprawidłowy lub występują różnice w średnicach kół tramwaj jest odstawiony do toczenia – dodaje.

Jak widać działania te są niewystarczające. Mieszkańcy mają dość i chcą ekranów akustycznych. Na wycofanie tramwajów raczej nie mają co liczyć.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Swing
estakada
Bydgoszcz
Tramwaj Fordon
 • Krzysztof Pietrzak – 06.08.2018

  Problem to jest, ale z tą stojącą za tym nawiedzoną babą, której wszystko przeszkadza. To nie pierwsza jej akcja, wcześniej jej jeżdżące koło domu auta przeszkadzały i robiła dym.

 • Mathaeus Szulc – 06.08.2018

  Chodzą po estakadzie w miejscu niedozwolonym, to nie chcą być potrąceni przez tramwaj- ekhm logika...

 • Michał Pawłowski – 06.08.2018

  Lokalni Obrońcy Pesy zaczną bronić za 3, 2, 1..... 😂

 • Maciej Wojciechowski – 06.08.2018

  Swoją drogą jestem ciekaw, co im dadzą ekrany akustyczne, jak hałas generuje cała estakada. 😂 No chyba, że postawią ekrany od gruntu ponad estakadę, co jest niewykonalne. 😂

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.