TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Świetlny test SDIP w Częstochowie
TransInfo.pl - Opublikowano: 06.12.2019 17:30:27
Świetlny test SDIP w Częstochowie ; fot. UM Częstochowa

Trwają testy systemu informacji dla pasażerów przy przystankach komunikacji miejskiej w Częstochowie.

W ramach programu "Lepsza Komunikacja w Częstochowie" finalizowany jest montaż 50 cyfrowych tablic stanowiących System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w mieście. Tablice są sukcesywnie uruchamiane i wprowadzane w tryb testowy, dzięki któremu zostaną zaprogramowane potrzebne dane i wypróbowane wszystkie funkcje urządzeń.

Za projekt odpowiedzialna jest firma R&G Plus.

W fazie testowej tablice wyświetlają informacje na temat rozkładu jazdy autobusów i tramwajów przy najważniejszych przystankach na terenie miasta. Docelowo - po właściwym uruchomieniu systemu - oprócz planowanego czasu przyjazdu danego pojazdu komunikacji miejskiej wyświetlany będzie także rzeczywisty czas jego dotarcia na miejsce oraz informacje o utrudnieniach i zagrożeniach, na temat których informacja powinna szybko dotrzeć do mieszkańców.

Do czasu zintegrowania wszystkich tablic i przeprowadzenia testów (w trakcie ich trwania może dochodzić do czasowych wyłączeń i drobnych korekt w wyświetlanych informacjach) na urządzeniach widnieje informacja o trybie testowym. Data zakończenia testów i uruchomienia SDiP w docelowym trybie uzależniona jest od pomyślności integrowania oprogramowania.

Częstochowski SDIP

System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w Częstochowie będzie dostosowany do potrzeb osób niedowidzących i niewidomych. Tej grupie pasażerów dedykowane są przyciski przy każdym ze słupków, na którym zamontowano tablice. Po ich naciśnięciu informacje z tablicy przekazywane są w formie dźwiękowej. Dla częstochowian z największym stopniem niepełnosprawności narządu wzroku będą bezpłatnie wydawane bezprzewodowe piloty do wywoływania komunikatów głosowych (1000 sztuk). Do czasu uruchomienia SDiP w docelowym, dynamicznym trybie wszyscy chętni i uprawnieni pasażerowie będą mogli już korzystać ze wspomnianych pilotów.

Wartość miejskiej inwestycji w Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej wynosi ponad 3,6 mln zł.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
SDIP
Częstochowa
R&G
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.