TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Suwer. Rower miejski w Suwałkach
PAP InfoBike.pl - Opublikowano: 03.02.2020 16:30:08
Suwer. Rower miejski w Suwałkach

120 rowerów miejskich pojawi się przed wakacjami na ulicach Suwałk. Miasto ogłosiło przetarg na realizację wdrożenia systemu roweru publicznego Suwer - poinformował w poniedziałek magistrat.

120 rowerów miejskich pojawi się przed wakacjami na ulicach Suwałk. Miasto ogłosiło przetarg na realizację wdrożenia systemu roweru publicznego Suwer - poinformował w poniedziałek magistrat.

Mieszkańcy Suwałk będą mogli korzystać ze 120 rowerów. Obok tradycyjnych będą także rowery elektryczne i tandemy z myślą np. o osobach niewidzących czy słabowidzących.

System obejmie 12 stacji rowerowych, na których będzie po 10 rowerów. 3 stacje będą przystosowane do ładowania rowerów elektrycznych, których będzie 10 sztuk. Każda stacja będzie wyposażona w terminal i stojaki.Władze miasta mają nadzieję, że system roweru miejskiego będzie się także rozwijał we współpracy z sąsiednią gminą Suwałki, by był dostępny na podmiejskich terenach atrakcyjnych turystycznie, np. nad jeziorem Wigry. Koszt systemu ma wynieść ok. 2 mln zł. Miasto ogłosiło przetarg, który ma być rozstrzygnięty do końca lutego.

W grudniu miasto rozstrzygnęło z kolei konkurs na nazwę roweru. Spośród kilkudziesięciu pomysłów mieszkańcy wybrali nazwę Suwer. System roweru publicznego jest częścią większego projektu "Poprawa jakości systemu transportu publicznego w mieście Suwałki - III etap". Cały projekt jest realizowany za 30 mln zł. 28,5 mln zł to dofinansowanie z UE i rządu.Miasto kupi za te pieniądze 15 ekologicznych autobusów zasilanych gazem CNG. Projekt zakłada również budowę stacji na gaz CNG. Wprowadzony zostanie także system informacji pasażerskiej. Ekologiczne autobusy i rower miejski mają wpłynąć na to, że więcej mieszkańców Suwałk będzie korzystać z miejskiej komunikacji zbiorowej i w ten sposób dbać o środowisko naturalne. Suwałki będą trzecim miastem w Podlaskiem - po Białymstoku i Łomży - gdzie będą rowery miejskie. Mają być one do dyspozycji mieszkańców w czerwcu 2020 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Suwałki
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.