TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Suwałki. Miasto pyta mieszkańców o stacje roweru miejskiego
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 28.10.2019 15:22:36
Suwałki. Miasto pyta mieszkańców o stacje roweru miejskiego

W przyszłym roku w Suwałkach zacznie działać rower miejski. W związku z tym miasto ogłosiło konsultacje społeczne, w których chce zapytać mieszkańców o lokalizacje stacji dla wypożyczalni. Opinie będą zbierane od 12 do 26 listopada.

W przyszłym roku w Suwałkach zacznie działać rower miejski. W związku z tym miasto ogłosiło konsultacje społeczne, w których chce zapytać mieszkańców o lokalizacje stacji dla wypożyczalni. Opinie będą zbierane od 12 do 26 listopada.

Dwa tygodnie konsultacji

Swoje uwagi i opinie mieszkańcy będą mogli zgłaszać przez dwa tygodnie: od 12 do 26 listopada. By wziąć udział w konsultacjach wystarczy zapoznać się z mapą, wypełnić i przesłać specjalny formularz na adres: rfz@um.suwalki.pl lub złożyć go w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

- Już niedługo uruchomimy konsultacje społeczne w trakcie których Suwalczanie będą mogli wypowiedzieć się na temat zaproponowanych przez nas lokalizacji stacji rowerowych – powiedział Czesław Renkiewicz.

Konkurs na nazwę

Poza pytaniem o lokalizację dla stacji, Suwałki ogłosiły konkurs na nazwę wypożyczalni roweru miejskiego. W ramach konkursu od 24 października do 7 listopada można wysuwać propozycje. 12 listopada miasto uruchomi specjalną sondę z nadesłanymi zgłoszeniami, która potrwa ona do 19 listopada. Osoba, której nazwa zwycięży, otrzyma 1000 zł nagrody.

- Chcemy by to mieszkańcy Suwałk wzorem innych miast zdecydowali jak będzie nazywał się nasz system roweru miejskiego. W Białymstoku jest Biker, w Łomży Łoker. Zobaczymy jakie nazwy zaproponują Suwalczanie – powiedział prezydent Suwałk.

Projekt

Projekt, dzięki któremu w Suwałkach powstanie rower miejski, nosi nazwę "Poprawa jakości systemu transportu publicznego w mieście Suwałki - III etap". Wg informacji udostępnionych przez Urząd Miejski w Suwałkach, cały projekt pochłonie ok 30 mln zł (26 mln zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej). Dzięki jego realizacji zakupionych zostanie 15 fabrycznie nowych autobusów napędzanych gazem CNG.

W ramach projektu zostaną również przystosowanie budynku warsztatu i diagnostyki PGK do obsługi autobusów CNG. Zostanie również przebudowana ul. Daszyńskiego obejmującą m.in. wykonanie ścieżki rowerowej i chodnika, zatoki i przystanku, zjazdów oraz rozbudowa ul. Leśnej wraz z połączeniem do ul. Raczkowskiej i przebudową skrzyżowania ul. Leśnej z ul. Raczkowską i Wojczyńskiego.

Zobacz szczegółySpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Suwałki
rower miejski
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.