TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Suwałki chcą mieć rower miejski
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 14.05.2019 17:35:35
Suwałki chcą mieć rower miejski

Suwałki starają się o dofinansowanie na uruchomienie roweru miejskiego. System ma składać się z 12 stacji i 120 rowerów. W lipcu zapadnie decyzja, czy miasto dostanie środki na wypożyczalnię.

Suwałki starają się o dofinansowanie na uruchomienie roweru miejskiego. System ma składać się z 12 stacji i 120 rowerów. W lipcu zapadnie decyzja, czy miasto dostanie środki na wypożyczalnię.

Wypożyczalnia rowerów i nowe autobusy

Suwaki złożyły wniosek o dofinansowanie do Urzędu Marszałkowskiego. Jego główną częścią jest zakup 15 autobusów zasilanych gazem CNG i uruchomienie wypożyczalni rowerów miejskich. Projekt nosi nazwę "Poprawa jakości systemu transportu publicznego w mieście Suwałki – III etap". Jego wartość to blisko 30 mln zł, z czego dofinansowanie ma wynieść blisko 26 mln zł.

12 stacji i 120 rowerów

Jeśli miastu uda się zdobyć pieniądze z projektu, Suwałki doczekają się wypożyczalni rowerów miejskich. System ma składać się z 12 stacji i 120 rowerów: 108 standardowych, dwa tandemów i 10 rowerów elektrycznych.

Jak informuje Urząd Miejski w Suwałkach, do projektu została również wpisana przebudowa ul. Daszyńskiego, gdzie ma powstać ścieżka rowerowa o długości ponad pół kilometra, chodnik, zatoka parkingowa i zatoka autobusowa z przystankiem, peronem, zjazdami itp., a także rozbudowa ul. Leśnej z połączeniem do ul. Raczkowskiej wraz z przebudową skrzyżowania ul. Raczkowskiej z ul. Leśną i ul. Wojczyńskiego.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Suwałki
rower miejski
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.