TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Strefy wydzielone w stołecznych tramwajach
InfoTram.pl - Opublikowano: 15.03.2020 08:45:35
Strefy wydzielone w stołecznych tramwajach

Ze względu na konieczność zachowania bezpieczeństwa sanitarnego w stołecznych tramwajach wprowadzone zostały strefy wydzielone.

Ze względu na konieczność zachowania bezpieczeństwa sanitarnego w stołecznych tramwajach wprowadzone zostały strefy wydzielone.

Jeśli chodzi o tramwaje, to nie nakazywaliśmy tego, Tramwaje Warszawskie wprowadziły to z własnej inicjatywy, ale nie mamy nic przeciwko" - powiedział PAP rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie Tomasz Kunert. Jak dodał ma to szczególne znaczenie w przypadku tramwajów, które mogą nie mieć szczelnej kabiny motorniczego.

Dla bezpieczeństwa pasażerów codziennie myte są poręcze, biletomaty, kasowniki i inne elementy wyposażenia pojazdów, najczęściej dotykane przez pasażerów. W Warszawie, żeby wsiąść lub wysiąść z tramwaju, nie trzeba korzystać z przycisków na drzwiach. Wszystkie drzwi pojazdów automatycznie otwierają na przystankach motorniczowie. A przynajmniej powinni otwierać, bo zaobserwowaliśmy, że nie wszyscy prowadzący stosują się do tego zalecenia.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
motorniczy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.