TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Strajku w Elblągu nie będzie
InfoTram.pl - Opublikowano: 02.10.2017 11:31:02 1 komentarz
Strajku w Elblągu nie będzie

Załoga Tramwajów Elbląskich doszła do porozumienia z kierownictwem spółki. Strajku nie będzie.

Załoga Tramwajów Elbląskich doszła do porozumienia z kierownictwem spółki. Strajku nie będzie.

W niedzielę po godz. 17 podpisane zostało porozumienie. Strajk został zawieszony, nadal natomiast załoga pozostaje w sporze z dyrekcją. Postulaty motorniczych mają być jeszcze negocjowane z kierownictwem Tramwajów Elbląskich.

Zgodnie z podpisanym porozumieniem wszyscy pracownicy przewoźnika otrzymają podwyżkę w wysokości 50 groszy za godzinę pracy od 1 lipca 2017 roku, z wyrównaniem do złotówki od 1 stycznia 2018 roku za okres od lipca do grudnia, i kolejne 50 groszy od 1 stycznia 2018 roku. To swoisty kompromis z obu stron. Do dogadania nadal jest natomiast sprawa dodatku za pracę w niedziele niehandlowe oraz wprowadzenia do regulaminu wynagradzania w spółce zapisu o corocznej podwyżce w wysokości 1,5 procenta średniej krajowej.

Jak informowaliśmy w piątek strajk miał rozpocząć się dziś rano. ZKM przygotował autobusową komunikację zastępczą.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Elbląg
strajk
Tramwaje Elbląskie
  • fromex – 02.10.2017

    + za inne zdjęcie. Bo jak sklerozą sięgnę, to z Elbląga ciągle to ponura fotka z "bramą"

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.