TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Strajkowy straszak ponownie nie wypalił. W Kielcach
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 17.02.2020 13:00:57
Protest kierowców MPK Kielce ponownie zawieszony; fot. ZTM Kielce

W piątek - 14 lutego - nie odbył się zapowiadany strajk kierowców Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach. Z protestu wycofały się związki zawodowe działające w spółce.

W piątek - 14 lutego -  nie odbył się zapowiadany strajk kierowców Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach. Z protestu wycofały się związki zawodowe działające w spółce.

-"Strajk został zawieszony bezterminowo. W związku z nieobecnością prezydenta Bogdana Wenty odbyliśmy dzisiaj spotkanie z sekretarzem miasta Szczepanem Skorupskim. Podczas rozmowy zadeklarowano, że nasze postulaty zostaną spełnione. Mamy spotkać się w tej sprawie w przyszłym tygodniu i ustalić szczegóły. Dzisiejsze rozmowy odbyły się z inicjatywy władz miasta" - powiedział w piątek PAP Bogdan Latosiński, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Transportu Publicznego w MPK.

Co się miało zdarzyć...

W ramach akcji protestacyjnej autobusy miały nie wjechać na ulice Olszewskiego i Puscha. Podczas czwartkowej konferencji prasowej związkowcy MPK argumentowali decyzję o rozpoczęciu protestu brakiem działań ze strony miasta na rzecz odkorkowania buspasów na ulicy Olszewskiego. Kierowcy skarżyli się także, że na pętlach autobusowych miasto nie zapewniło kierowcom toalet, oraz że zmiany w rozkładach jazdy nie są konsultowane z przewoźnikiem.

W związku z akcją protestacyjną na przystankach przy Puscha i Olszewskiego miały nie zatrzymywać się autobusy siedmiu linii: 54, 110, 112 oraz 9, 10, 109, 112.

Zdaniem miasta

Tymczasem Arkadiusz Kubiec, zastępca prezydenta Kielc mówił w czwartek, że władze miasta robią wszystko, aby spełnić postulaty protestujących. Dodał, że pismo w tej sprawie zostało wysłane do MPK.

-"Systematycznie informujemy Komendę Miejską Policji, aby funkcjonariusze zwracali uwagę na zakorkowane buspasy przy ulicy Olszewskiego. Ustawimy dwie kolejne toalety na pętlach autobusowych przy Alei Na Stadion oraz Pileckiego" - powiedział w czwartek PAP zastępca prezydenta Kielc.

Władze miasta zadeklarowały także ustawienie barier oddzielających buspasy na Olszewskiego od pozostałych pasów ruchu, tak, aby nie były one zastawiane przez samochody osobowe.

Konflikt między związkiem zawodowym MPK a miastem trwa od lipca zeszłego roku. Związkowcy wysłali wówczas listę postulatów do ratusza. Zabiegali między innymi o to, aby zmiany w rozkładach jazdy przygotowywane przez Zarząd Transportu Miejskiego były konsultowane z przewoźnikiem. Oczekiwali także toalet dla kierowców na wybranych pętlach autobusowych oraz utworzenie miejskiego zespołu ds. komunikacji publicznej z udziałem przedstawicieli przewoźnika.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
strajk
związki
MPK Kielce
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.