TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Strajk w madryckim metrze przez … azbest
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 01.04.2019 17:24:31
Strajk w madryckim metrze przez … azbest

Strajk metra w Madrycie doprowadził w poniedziałek w stolicy Hiszpanii do chaosu komunikacyjnego.

Strajk metra w Madrycie doprowadził w poniedziałek w stolicy Hiszpanii do chaosu komunikacyjnego. Protest związany jest z zachorowaniami pracowników na azbestozę, będącej skutkiem kontaktu ze znajdującymi się w konstrukcji metra włóknami azbestowymi.

Protestujący zapowiedzieli, że zakończą protest około godz. 23 w poniedziałek. Praca personelu metra ma być w ciągu dnia kilkakrotnie przerywana.

Jak poinformowały władze stołecznego metra, nad ranem ponad połowa zaplanowanych pociągów nie wyjechała na trasę. Na większości stacji panował tłok. Podobnie było wewnątrz wagonów.

W związku z zapowiadanym wcześniej strajkiem pracowników metra na ulicach hiszpańskiej stolicy pojawiło się więcej prywatnych aut, a także taksówek, co doprowadziło do licznych korków na terenie stołecznej aglomeracji.

Organizatorzy poniedziałkowego strajku, który poparło kilka związków zawodowych, domagają się całkowitego usunięcia z madryckiego metra elementów konstrukcyjnych wykonanych z azbestu.

Strajk metra zbiega się z początkiem procesu wytoczonego jego dyrekcji przez rodzinę zmarłego Juliana M., byłego pracownika kolei podziemnej. Mężczyzna, który narażony był przez wiele lat na kontakt ze szkodliwym azbestem znajdującym się w elementach konstrukcji metra, zmarł w październiku na azbestozę.

“Będziemy walczyć do skutku przeciwko firmie, która doprowadziła mojego męża do choroby, a w konsekwencji do śmierci. Z firmą która źle go traktowała. Mamy nadzieję, że zwycięży sprawiedliwość" - powiedziała przed rozpoczęciem poniedziałkowego procesu Maria Martin, wdowa po 60-letnim pracowniku metra.

Według organizatorów strajku, przypadek Juliana M. jest jednym z czterech oficjalnie potwierdzonych zachorowań w związku ze znajdującym się wewnątrz metra azbestem. W 2018 roku na azbestozę zmarła inna osoba zatrudniona w madryckim metrze.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Madryt
metro
strajk
Hiszpania
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.