TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Strajk motorniczych w Elblągu. Nie kursują tramwaje
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 17.02.2020 10:15:39
Strajk motorniczych w Elblągu. Nie kursują tramwaje

W poniedziałek (17 lutego) strajk z powodów płacowych rozpoczęła załoga Tramwajów Elbląskich; tramwaje nie wyjechały na trasy a miasto uruchomiło komunikację zastępczą - poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka urzędu miasta w Elblągu Joanna Urbaniak.

W poniedziałek (17 lutego) strajk z powodów płacowych rozpoczęła załoga Tramwajów Elbląskich; tramwaje nie wyjechały na trasy a miasto uruchomiło komunikację zastępczą - poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka urzędu miasta w Elblągu Joanna Urbaniak.

Pracownicy spółki domagają się 500 zł podwyżki i wycofania się z porozumienia dotyczącego zwiększonej liczby nadgodzin.

"W mieście działa sztab kryzysowy, który zajmuje się analizą możliwości finansowych i zapewnieniem komunikacji zastępczej tak, by mieszkańcy mogli dojechać do pracy czy szkół"- powiedziała Joanna Urbaniak.

Jak poinformował PAP rzecznik Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu Michał Górecki, na czas strajku pracowników spółki Tramwaje Elbląskie, Zarząd Komunikacji Miejskiej przygotował autobusową komunikację zastępczą o trasach możliwie jak najbardziej zbliżonych do tras linii tramwajowych. Tam, gdzie tylko było to możliwe, zostały ustawione tymczasowe przystanki - wyjaśnił.

Pracownicy ZKM w niedzielę oraz od wczesnych godzin porannych w poniedziałek rozwieszali na przystankach rozkłady jazdy linii zastępczych oraz komunikaty związane z obecną sytuacją. Ponadto pełnią dyżury na mieście, przemieszczając pomiędzy przystankami, i informując pasażerów o liniach tymczasowych. Ze względu na ograniczenia techniczne i brak możliwości wyposażenia wszystkich pojazdów w kasowniki, komunikacja zastępcza jest bezpłatna - podkreślił.

Niestety pasażerowie muszą liczyć się również z utrudnieniami w postaci braku pojazdów niskopodłogowych na części kursów linii zastępczych. Szczegółowe informacje na temat rozkładów jazdy, tras i funkcjonowania komunikacji miejskiej można uzyskać pod numerem 55 235 55 00 oraz na stronie internetowej ZKM.

Jak podał Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu, w pierwszych godzinach strajku zdecydowana większość pasażerów wiedziała o porannych utrudnieniach za sprawą komunikatów dostępnych wcześniej w pojazdach komunikacji miejskiej oraz dzięki lokalnym mediom. Te osoby, które nie orientowały się w sytuacji, były informowane przez dyżurujących na mieście pracowników ZKM. Zaplanowana autobusowa komunikacja zastępcza została uruchomiona bez większych problemów, dzięki zaangażowaniu Konsorcjum firm PKS w Elblągu i PKA w Elblągu, które udostępniło 11 autobusów - wskazał Górecki.

Tramwaje w Elblągu kursują na pięciu liniach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tramwaje Elbląskie
strajk
Elbląg
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.