TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Startuje Jaworski Rower Miejski
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 19.03.2019 15:09:32
Startuje Jaworski Rower Miejski

29 marca Jaworze po raz pierwszy ruszy wypożyczalnia rowerów miejskich. System będzie składał się z 40 rowerów rozlokowanych w 10 punktach.

29 marca Jaworze po raz pierwszy ruszy wypożyczalnia rowerów miejskich. System będzie składał się z 40 rowerów rozlokowanych w 10 punktach. Z wypożyczalni będzie można korzystać do 30 listopada.

Bardzo się cieszę, że Rower Miejski rusza w naszym mieście. Ten projekt dedykujemy przede wszystkim mieszkańcom Jawora, bo jak pokazują przykłady innych miast, rower to nie tylko sposób na rekreację, ale również doskonały środek codziennego transportu. W połączeniu z komunikacją publiczną, a także samodzielnie, jest świetną alternatywą dla samochodu. Liczę, że jaworzanie będą chętnie korzystać z miejskich jednośladów, wraz z nadejściem cieplejszych dni – mówi Emilian Bera, burmistrz Miasta Jawora.

Poza 40 standardowymi rowerami dla mieszkańców będzie dostępnych sześć rowerów specjalnych: (w tym rowery dla niepełnosprawnych): trzy rowery dla dzieci i trzy dla dorosłych – wszystkie bezpłatne.

Lokalizacja 10 stacji (tzw. miejsc parkingowych), które będą znajdować się: przy Dworcu Kolejowym, Krytej Pływalni "Słowianka", w Rynku – przy Informacji Turystycznej, na Osiedlu Przyrzecze – przy boisku ORLIK, na Osiedlu Metalowców – przy skwerze, na Osiedlu Piastowskim – przy Klubie PIAST, a także "Stary Jawor" – skrzyżowanie ul. Starojaworska/Cukrownicza, skrzyżowanie ul. Bohaterów Getta/Struga. Od maja do końca września funkcjonować będą dodatkowe dwie stacje sezonowe: na Ośrodku Wypoczynkowym "Jawornik" i w Park Pokoju. Projekt jest pilotażowy, dlatego w przyszłości miejsca parkowania rowerów będą mogły być zmieniane, tak aby system lepiej służył użytkownikom.

Opłaty

Opłata za wypożyczenie roweru wynosić będzie – 1,50 zł za każde rozpoczęte 30 minut użytkowania, nie więcej jednak niż 9,- zł za dzień, czyli po 3 godzinach system zakończy naliczanie opłat. Można będzie korzystać z roweru przez całą dobę, następnie system zacznie naliczać opłatę jak za kolejne wypożyczenie.

Wypożyczenie

– Wystarczy skorzystać ze specjalnej darmowej aplikacji Geovelo, która umożliwia m.in. wypożyczenie roweru poprzez skanowanie kodu QR. Trwa to zaledwie kilka sekund.Rower będzie można natomiast zwrócić wpinając go w elektrozamek na tej samej lub dowolnej innej stacji wypożyczeń – wyjaśnia Leszek Światkowski, naczelnik Wydziału Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego w Jaworze.

Instrukcja uruchomienia roweru znajduje się na każdym rowerze. Pomoc w zainstalowaniu aplikacji na smartfona będzie można uzyskać również w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Jaworze.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Jawor
rower miejski
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.