TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Stan torowisk do Ozorkowa i Lutomierska zagraża bezpieczeństwu
RADIO ŁÓDŹ - Opublikowano: 14.03.2017 14:42:44 4 komentarze
Stan torowisk do Ozorkowa i Lutomierska zagraża bezpieczeństwu (źródło: Wikimedia/Zyxist)

Powraca sprawa połączeń komunikacji tramwajowej do Ozorkowa i Lutomierska. Tory są w fatalnym stanie. I choć samorządy odpowiadają za torowiska, to nikt ich nie naprawia ? donosi Radio Łódź.

Problem w tym, że nie wszystkie gminy dbają o torowiska. Jak podkreślają władze Zgierza, chodzi o pieniądze, bo tego typu inwestycje pochłaniają dużo środków finansowych.

O problemach możecie posłuchać w Radiu Łódź.


WIĘCEJ
Sprawdź też:
Łódź
Ozorków
Lutomiersk
torowisko
 • www – 14.03.2017

  Zaniedbania w łódzkiej sieci są tak duże, że na optymizm chyba nie ma co liczyć.

 • STUDI – 20.03.2017

  No to już po linii do Lutomierska. Konstantynów nie da ani grosza na tę drobna naprawę. Linia tramwajowa do Lutomierska zakończyła już definitywnie swój żywot. Zastąpią ją autobusy Z43 na trasie Konstantynów - Łutomiersk już na stałe,

 • tepe – 24.04.2017

  Kolejna linia podmiejska znika. Od 01.05.2017 MPK Łódź zaprzestaje świadczenie usług przewozowych na linii 41 do Pabianic.
  Skąd ten pośpiech?
  Zdanowska chce za wszelką cenę storpedować wniosek Pabianic i Ksawerowa na remont trasy tramwajowej bo wg niej zabierze to kasę Łodzi. Ponadto stoi to w psrzecnzości z pismem jki wystosowała do gmin miast wręcz z żadaniem bezzwłoczej likwidacji linii trmjaowych podmiejskich. Co lepsze komunikacja autbosusow podmiejska tez ma być wygaszona - wymuszono zaporowe stawki za wzkm ościennym gminom - od dziś rzadziej kursuje autobus 78 do Aleksandrowa.
  Wielkim hamulcowym dla komunikacji podmiejskiej jest pan marszałek kolega partyjny pani Zdanowskiej pan Stępień bo on uważa że to będzie konkurować z ŁKA dlatego w pierwszej kolejności trzeba zaorać tramwaje podmiejskie a podmiejską komunikację autobusową ograniczyć do minimum . Przypomnę awanturę o pociągi to Torunia - decyzją Stenia likwidowane bo konkurencja dla jedynie słusznej ŁKA.
  Śpieszą się by zdążyć przed wyborami.
  Zdanowska ze Stępniem robią wszystko by tylko Łódź w regionie dostawała dotacje. ?Jako potwarz odebrali dofinansowanie elektrobusów w Tomaszowie Mazowieckim oraz ten wniosek Pabianic. Przygotowywany plan wdrożony w 2012 zostaje przyśpieszony....
  Mia100 Gruzów. Tak można podsumować rządy PO+SLD w Łodzi.

 • tepe – 24.04.2017

  Aha dodam iż na drodze wylotowej z Konstantynowa gdzie doszło do podmycia torowiska RDK robi remont poboczy i odwodnienia. Ale uwaga MPK zabroniło prac w obrębie torowiska (bo by jeszcze tramwaj mógł kursować a tego Zdanowska nie chce....).

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.