TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Stacjonarne biletomaty górą. 414 mln zł w Warszawie
TransInfo.pl - Opublikowano: 27.01.2020 13:30:15
Stacjonarne biletomaty górą. 414 mln zł w Warszawie; fot. ZTM warszawa

Nowe technologie wypierają tradycyjne sposoby sprzedaży. W 2019 r. lawinowo wzrosła sprzedaż biletów za pośrednictwem aplikacji mobilnych i biletomatów pojazdowych.

Nowe technologie wypierają tradycyjne sposoby sprzedaży. W 2019 r. lawinowo wzrosła sprzedaż biletów za pośrednictwem aplikacji mobilnych i biletomatów pojazdowych.

W 2019 roku po raz kolejny Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie zanotował wzrost wartości sprzedanych biletów. Wyniosła ona dokładnie 994 588 849,70 zł i była wyższa niż w 2018 roku o ponad 33,8 mln zł (ok. 3,52 proc). Dziś bilety można kupić w około 5 000 punktów.

Biletomaty górą

Najwięcej pieniędzy "wpadło" do automatów stacjonarnych – wartość sprzedaży to prawie 414 mln zł (prawie 42 proc. całości sprzedaży w 2019 r.). Na ulicach Warszawy jest ich 807 a w tym roku chcemy zwiększyć tę liczbę o 52 urządzenia.

Potem mamy tradycyjną sprzedaż biletów w Punktach Obsługi Pasażerów (20 punktów) –wartość sprzedaży ponad 120 mln zł, wzrost w porównaniu do roku ubiegłego wynosi ponad 34 mln zł . W tym roku planujemy uruchomienie kolejnego punktu, na stacji metra Księcia Janusza. Na podium najchętniej odwiedzanych POP-ów znalazły się punkty przy Dworcu Wileńskim, stacji metra Świętokrzyska oraz Centrum. W sierpniu zeszłego roku wdrożyliśmy nowy system obsługi pasażerów i od wakacji sprawy w POP załatwiane są szybciej. Przykładowo czas zwrotu opłaty za bilet skrócono z 8 do 3 minut, przekodowania biletu z 5 do 3 min, sprzedaży z 2 minut do minuty.

Dynamiczny jak telefon

W tej chwili bilety WTP można kupić za pomocą sześciu aplikacji na telefony komórkowe. I to jest kanał sprzedaży, który w zeszłym roku odnotował największy wzrost– wartość sprzedaży wzrosła prawie 52 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Komórki "zainkasowały" ponad 45 mln zł.

Znacznie wzrosła też sprzedaż biletów w biletomatach mobilnych. Dziś w każdym pojeździe WTP jest takie urządzenie (w sumie prawie 2 400); w minionym roku ok. 600 biletomatów zamontowały Tramwaje Warszawskie. Sprzedaż w automatach mobilnych wyniosła prawie 156 mln zł i była o blisko 28 proc. większa niż w 2018 r.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
biletomat
apka
Warszawa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.