TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Stacja paliw MZK Stalowa Wola z miejską misją
InfoBus.pl - Opublikowano: 22.03.2019 10:00:10
Stacja paliw MZK Stalowa Wola z miejską misją

20 marca prezydent miasta Stalowej Woli oficjalnie otworzył miejską stację paliw MZK. Ma ona zagwarantować najtańsze paliwo dla mieszkańców.

20 marca prezydent miasta Stalowej Woli oficjalnie otworzył miejską stację paliw MZK. Ma ona zagwarantować najtańsze paliwo dla mieszkańców. Według magistratu, za litr benzyny Pb 95 i oleju napędowego kierowcy zapłacą około 40 gr mniej niż na stacjach konkurencyjnych.

-"W przeddzień wiosny ogłaszamy prawdziwą odwilż wyczekiwaną od lat w Stalowej Woli – odwilż na rynku cen paliw – poinformował Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

-"Dzięki systemowi samoobsługi mieszkańcy mogą liczyć na konkurencyjne ceny paliw dobrej jakości. Dostawcą paliw do naszej stacji jest PKN Orlen. Ponadto docelowo system bezobsługowy nie będzie generował tzw. kosztów osobowych, które również przekładają się na finalną cenę paliwa – wyjaśnia Anna Pasztaleniec, prezes zarządu MZK Sp. z o.o.

Autobusowa lokalizacja

Inwestycja zlokalizowana jest na terenie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, tuż przy zajezdni miejskich autobusów. Wyposażona jest w sześć dystrybutorów, przy których tankować można benzynę bezołowiową Pb 95, olej napędowy i płyn AdBlue.

Miejska stacja jest otwarta całą dobę i bezobsługowa. Za zatankowane paliwo kierowcy płacić będą w specjalnym urządzeniu przypominającym bankomat. Jest to urządzenie intuicyjne, które informuje pisemnie i dźwiękowo, jak przejść kolejne kroki tankowania. Tankomat dostosowany jest do transakcji zarówno w systemie gotówkowym, jak i bezgotówkowym (karta płatnicza), przy czym minimalna kwota, za którą można zatankować wynosi 10 zł.

Miejską stację paliw wybudowała firma Siga Serwis z Radzionkowa za kwotę około 2 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
paliwo
MZK Stalowa Wola
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.