TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Sprzedał 33 rowery, których nie miał
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 22.05.2019 20:35:05
Sprzedał 33 rowery, których nie miał

Osiem lat więzienia grozi mieszkańcowi Sochaczewa za sprzedaż 33 rowerów, których nie posiadał. Oszustw dokonywał przez portal społecznościowy.

Osiem lat więzienia grozi mieszkańcowi Sochaczewa za sprzedaż 33 rowerów, których nie posiadał. Oszustw dokonywał przez portal społecznościowy.

Okazyjne ceny rowerów

Nad sprawą oszustw internetowych pracowali policjanci z komendy w Sochaczewie. Podejrzany, korzystając z portalu społecznościowego, oferował rowery górskie, miejskie i dziecięce. Ceny nowych rowerów były zaniżone i wahały się od 250 do 380 złotych.

- Ich okazyjna cena miała wynikać z likwidacji sklepu. Ogłoszenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Kupujący przelewali pieniądze na konta bankowe mężczyzny, ale nigdy nie dostali zamówionego towaru – informuje mł. asp. Agnieszka Dzik.

Przez osiem miesięcy oszukał 33 osoby

Śledczy ustalili, że internetowym oszustem był 28-letni mieszkaniec Sochaczewa, który od lipca 2018 orku do marca 2019 roku oszukał 33 osoby. Mężczyzna sprzedawał rowery w całej Polsce.

- Mężczyzna jest bardzo dobrze znany funkcjonariuszom z referatu dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją. W podobny sposób oszukał już kilkadziesiąt osób z całego kraju, które w okazyjnej cenie chciały kupić rowery, głośniki bezprzewodowe, zegarki, czy też telefony. W Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie przedstawiono mu 33 zarzuty oszusta, do których się przyznał. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności – pisze mł. asp. Agnieszka Dzik.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Sochaczew
policja
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.