TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Sprawa ostrzelanych tramwajów w prokuraturze
PAP InfoTram.pl - Opublikowano: 31.01.2019 14:24:06
Sprawa ostrzelanych tramwajów w prokuraturze

Nadzór nad policyjnym dochodzeniem przeciwko dwóm podejrzanym o ostrzelanie tramwajów linii 73 i 52, do jakiego doszło w poniedziałek przy ul. Mogilskiej w Krakowie, objęła prokuratura rejonowa.

Nadzór nad policyjnym dochodzeniem przeciwko dwóm podejrzanym o ostrzelanie tramwajów linii 73 i 52, do jakiego doszło w poniedziałek przy ul. Mogilskiej w Krakowie, objęła prokuratura rejonowa - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko.

18-letniemu Grzegorzowi H. i 21-letniemu Michałowi S. za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi do trzech lat więzienia, a za uszkodzenie mienia - do pięciu lat.

Mężczyźni zostali przesłuchani zarówno przez policję, jak i prokuraturę. Przyznali się do winy. Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego - Grzegorz H. ma się stawiać w komisariacie policji trzy razy w tygodniu i wpłacić 2 tys. zł tytułem poręczenia majątkowego.; Michał S. musi dwa razy w tygodniu stawiać się w komisariacie policji, ma też wpłacić 3 tys. zł.

Grzegorz H. jest podejrzany o ostrzelanie tramwaju linii 73, a Michał S - linii 52. W obu przypadkach straty (zniszczenie szyby) na rzecz MPK wynoszą po 1,7 tys. zł. Grzegorz H. jest także podejrzany o ostrzelanie szyby wystawowej punktu MPK - koszt tego zniszczenia to 3 tys. zł.

Mężczyźni byli wcześniej notowani - Grzegorz H. m.in. za m.in. za przestępstwa narkotykowe, a Michał S. w sprawach przeciwko zdrowiu i życiu. W wyniku poniedziałkowego zdarzenia uderzony w twarz, prawdopodobnie odłamkiem szkła, został 78-latek, jednak nie doznał obrażeń. W sprawie policja zatrzymała także trzeciego mężczyznę, 18-latka, jednak nie strzelał on do pojazdów, a przesłuchany został w charakterze świadka.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.