TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Solaris z umową we Włocławku. 4 czy 8 Nowych Urbino 12?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 12.06.2019 17:00:05
Solaris z umową we Włocławku. 4 czy 8 Nowych Urbino 12?

Solaris wraca do Włocławka po dwuletniej przerwie. W grudniu producent przekaże MPK cztery Nowe Urbino 12 z napędem konwencjonalnym. To jednak może być nie koniec.

Solaris wraca do Włocławka po dwuletniej przerwie. W grudniu producent przekaże Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu cztery Nowe Urbino 12 z napędem konwencjonalnym. To jednak może być nie koniec.

Przetarg został ogłoszony w końcówce lutego. Nowe nabytki MPK mają być całkowicie niskopodłogowymi pojazdami o długości 11,8 – 12,2 m, szerokości nie mniejszej niż 2,55 m oraz nie wyższe niż 3,25 m. Mają umożliwiać podróż przynajmniej 83 pasażerom. Wejście na pokład autobusu ma być możliwe dzięki trzem wejściom w układzie drzwi 2-2-2.

Przestrzeń pasażerska będzie klimatyzowana. Autobusy muszą być napędzane silnikami diesla Euro 6 o pojemności skokowej min. 9 l i nie słabszymi niż 225 kW. Zostaną one zblokowane z automatyczną skrzynią biegów, wobec której MPK nie ma specjalnych wymagań poza jednym. Przekładnia musi posiadać program optymalizujący zużycie paliwa w trakcie postoju autobusu. Szczegółowo wymagania przewoźnika z Włocławka opisaliśmy tutaj.

W zamówieniu podstawowym MPK kupi na pewno cztery autobusy. Mają one trafić do Włocławka najpóźniej do 12 grudnia. W opcji natomiast jest kolejna czwórka. Jeśli przewoźnik się na nią zdecyduje to kolejne pojazdy mają zostać przekazane spółce do 31 maja 2020 r.

1 kwietnia minął termin składania ofert. Na zakupy MPK przygotowało 9 594 000 PLN brutto. Łatwo się domyślić, że suma ta obejmuje zarówno zamówienie podstawowe jak i opcję. Daje to wycenę jednostkową na poziomie 975 000 PLN netto, a więc konkretnie.

Nic więc dziwnego, że jedyna otwarta w Prima Aprillis oferta zmieściła się w tych szacunkach. Przedstawił ją Solaris. Jej łączna wartość to 9 149 232 PLN brutto. Dało to więc cenę za jednego Nowego Urbino 12 w zestawie z dużym silnikiem w wysokości 929 800 PLN netto. Ponadto Solaris zaoferował autobusy z najwyżej punktowanymi okresami gwarancyjnymi. Każdy więc będzie objęty trzyletnią gwarancją całopojazdową, przez 71 miesięcy na powłoki lakiernicze oraz przez 12 lat i jeden miesiąc na trwałość szkieletu i poszyć.

W tej sytuacji rozstrzygnięcie było od początku formalnością, ale trochę musieliśmy na nią poczekać. 7 maja oficjalnie MPK zaakceptowało ofertę Solarisa. Z kolei 10 dni później przewoźnik podpisał z producentem "jamników" umowę na dostawę autobusów.

Tym samym szykujemy się na odwlekany w czasie debiut nU12 we Włocławku. Póki co otwarte pozostaje pytanie czy odbędzie się on w wydaniu na cztery, czy jednak osiem autobusów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
MPK Włocławek
Solaris
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.