TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Solaris z umową na siódmy elektrobus dla MZK Konin
INFOBUS.PL - Opublikowano: 31.12.2019 17:00:00
fot. UM Konin, facebook.com

Do końca sierpnia 2020 r. w Koninie pojawi się siódmy autobus elektryczny. Umowę na jego zakup podpisali wczoraj prezes zarządu MZK Magdalena Przybyła oraz Andrzej Sienkiewicz z firmy Solaris.

Do końca sierpnia 2020 r. w Koninie pojawi się siódmy autobus elektryczny. Umowę na jego zakup w gabinecie prezydenta Piotra Korytkowskiego w obecności zastępcy prezydenta Pawła Adamówa podpisali wczoraj, 30 grudnia prezes zarządu MZK Magdalena Przybyła oraz Andrzej Sienkiewicz z firmy Solaris Bus & Coach S.A.

Kontrakt opiewa 2 686 320 PLN brutto (2 184 000 PLN netto). W pakiecie mamy trzyletnią gwarancję całopojazdową. Czyli można by rzec, że cena katalogowa. A co jeszcze?

Konińskie wymogi
Pojazd musi być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Musi umożliwiać podróż przynajmniej 60 pasażerom, w tym nie mniej niż 26 na miejscach siedzących. Min. siedem foteli ma być dostępnych z niskiej podłogi. Na pokład będzie można się dostać dzięki trzem wejściom w układzie 2-2-2, z których każde powinno być o prześwicie nie mniejszym niż 1200 mm. 

Koniński siódmy elektryczny Solaris będzie posiadać sterowanie impulsowe. Musi posiadać jeden lub dwa silniki trakcyjne o mocy znamionowej min. 150 kW i zasadniczo min. 1100 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Zestrojenie napędu ma umożliwiać optymalną dynamikę jazdy w warunkach miejskich. Elektrobus ma posiadać baterie trakcyjne lub inny typ zasobników energii, które będą miały pojemność min. 200 kWh. W trakcie gwarancji ich pojemność nie może spać poniżej 80% wartości początkowej. W przeciwnym wypadku dostawca pojazdu będzie musiał na własny koszt dokonać ich wymiany. Pojazd ma być przystosowany do ładowania przez złącze plug-in o mocy do 120 kW. 

Przestrzeń pasażerska i kabina kierowcy mają być klimatyzowane. Na dachu ma się znaleźć jeden agregat o mocy chłodniczej min. 24 kW. Wentylacja naturalna ma być zapewniona przez minimum sześć okien uchylnych, wentylatory nawiewowe oraz luki dachowe. Nie zabraknie monitoringu oraz biletomatu, który będzie przyjmował płatność jedynie w bilonie. Autobus będzie także posiadał bramki do zliczania potoków pasażerskich.

13 autobusów z trzech umów
Tym samym już oficjalnie Solaris dopisał na swoje konto trzecie w tym roku zwycięstwo w Koninie. MZK z kolei wzbogaci się o siódmy elektrobus, który dołączy do szóstki zamówionej we wrześniu. Nie zapominajmy także o kontrakcie na sześć hybrydowych "jamników". Sumując wszystkie zlecenia oznacza to, że w ciągu jednego roku koniński przewoźnik będzie mógł wymienić 1/4 swojej floty. Dobry wynik.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
MZK Konin
Solaris
elektrobus
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.