TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Solaris z umową na dodatkowe wagony dla Lipska
InfoTram.pl - Opublikowano: 28.12.2018 11:19:53
Solaris z umową na dodatkowe wagony dla Lipska

20 grudnia została podpisana umowa na dodatkowe wagony tramwajowe dla Leipziger Verkehrsbetriebe (LVB) GmbH. Dostarczy je Solaris.

20 grudnia została podpisana umowa na dodatkowe wagony tramwajowe dla Leipziger Verkehrsbetriebe (LVB) GmbH. Dostarczy je Solaris.

Jak już informowaliśmy zamówienie zostało rozszerzone o kolejne 20 wagonów. Będą one tożsame z tymi, które trafiły już z Polski do Niemiec. Po 10 sztuk Tramino Solaris dostarczyć ma w latach 2020 i 2021.

Przypomnijmy, iż w uzasadnieniu podano, że zastąpienie wagonów Tatra dotychczas zakontraktowanymi wagonami nie jest możliwe, z uwago na wzrost liczby pasażerów korzystających z transportu publicznego w Lipsku. Stąd konieczność zakupienia kolejnych 20 wagonów, co stanowi zwiększenie zamówienia prawie o 50%. Okoliczności tych, jak podaje przewoźnik nie można było przewidzieć wcześniej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Solaris
Tramino
Lipsk
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.