TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Solaris z kolejną umową w Luboniu. 4 x NU12 dla TRANSLUB-u
INFOBUS.PL - Opublikowano: 14.06.2019 16:00:14
fot. Marcin Nader, poznanskie-autobusy.pl

Solaris dostarczy do Lubonia kolejne autobusy. Będą to cztery Nowe Urbino 12 z napędem konwencjonalnym. To efekt umową, którą 11 czerwca spółka TRANSLUB podpisała z producentem z Bolechowa. Dostawy zostaną zrealizowane za rok.

Solaris dostarczy do Lubonia kolejne autobusy. Będą to cztery Nowe Urbino 12 z napędem konwencjonalnym. To efekt umową, którą 11 czerwca spółka TRANSLUB podpisała z producentem z Bolechowa. Dostawy zostaną zrealizowane za rok.

Nowy kontrakt między TRANSLUB-em a Solarisem opiewa na 4 599 708 PLN brutto. Bardzo przyzwoicie, a jeszcze lepiej wyglądała cena za jednego Nowego Urbino 12. To 934 900 PLN netto. Do tego w pakiecie przewoźnik otrzyma autobusy m.in. z gwarancją całopojazdową na 37 miesięcy. Dostawa ma być zrealizowana w ciągu najbliższego roku.

Podpisana umowa oznacza, że między Luboniem a Poznaniem będą jeździły kolejne Solarisy. Łącznie spółka będzie miała dziewięć autobusów z rodziny Nowego Urbino 12. Przypomnijmy, że w tym roku TRANSLUB otrzymał już pięć nU12, w tym trzy z napędem hybrydowym. Wszystkie w naprawdę przyzwoitych cenach.

Zgodnie z wymaganiami postawionymi przez TRANSLUB każdy ze spalinowych "jamników" pomieści przynajmniej 90 pasażerów, w tym nie mniej niż 28 na miejscach siedzących. Przynajmniej cztery fotele w każdym autobusie będą dostępne z niskiej podłogi. Dostęp na pokład będzie zapewniony przez trzy wejścia w układzie 2-2-2, każde o prześwicie min. 1200 mm.

Autobusy będą napędzane niespełna siedmiolitrowymi silnikami diesla typu Cummins ISB6.7E6C. Będą wyposażone także w bardzo bogaty system informacji pasażerskiej. Nie zabraknie oczywiście klimatyzacja kabiny kierowcy oraz przestrzeni pasażerskiej. Nowe Solarisy pozwolą TRANSLUB-owi na wycowanie pięciu najbardziej przestarzałych ( jeden około 20-letni), wysoce awaryjnych, nieefektywnych ekonomicznie i ekologicznie autobusów, które spełniają ledwie normę czystości spalin Euro 1.

Unia dała
To kolejny etap projektu transportowego, który Luboń realizuje przy wsparciu środków unijnych .Zakup nowych autobusów jest częścią projektu realizowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, "Kompleksowe przedsięwzięcie w zakresie rozwoju i promocji zrównoważonej mobilności miejskiej w Mieście Luboń z priorytetowym znaczeniem niskoemisyjnych form transportu oraz Inteligentnych Systemów Transportowych".

Warto wspomnieć, że częścią projektu jest uruchomiony system Lubońskiego Roweru Miejskiego gdzie ostatni miesiąc pokazał, że Lubonianie chętnie korzystają z nowego środka transportu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
TRANSLUB Luboń
Solaris
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.