TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Solaris Tram rozwija się [FILM]
InfoTram.pl - Opublikowano: 08.02.2018 14:18:03
Doroczna konferencja Solarisa

Podczas corocznej konferencji Solarisa nie mogło zabraknąć także informacji na temat działalności tramwajowej.

Podczas corocznej konferencji Solarisa nie mogło zabraknąć także informacji na temat działalności tramwajowej.

Mimo, że w porównaniu do produkcji autobusów, ta tramwajowa wydaje się być i zapewne jest tylko dodatkiem do działalności firmy, to jest ona istotna. Zwłaszcza po powstaniu Solaris Tram. To spółka, która stale rozwija się. Jak poinformował Zbigniew Palenica, jej prezes, za kwotę 20 mln euro powiększona zostanie, i to dwukrotnie, spawalnia w Środzie Wielkopolskie. Już jest wybrany generalny wykonawca tej inwestycji.

Teraz w Środzie Wielkopolskiej możemy produkować 150 stalowych pudeł, docelowo będzie ich 300 rocznie – podał Zbigniew Palenica. Cel – to zwiększenie zdolności usługowych dla pozostałych europejskich zakładów Stadlera – dodał.

W hali, która mierzy kilkanaście tysięcy metrów kw. znajdzie się także stanowisko do piaskowania. Zakład produkuje według standardów kolejowych i pracuje w nim 250 osób. Jak wiadomo wkrótce zacznie się tam produkcja pudeł dla tramwajów krakowskich. To pierwszy wspólny sukces Solarisa i Stadlera. Zapewne nie ostatni. Oprócz tego realizowane będą zamówienia z Brunszwiku i Ostrawy.

O spółce Solaris Tram opowiada Dariusz Michalak, wiceprezes Solarisa.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Solaris
Solaris Tram
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.