TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Solaris odlicza do wodorowej premiery. Drugi [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.06.2019 12:00:49
Solaris odlicza do wodorowej premiery. Drugi [FILM]

Już za kilka dni swoją premierę świętować będzie autobus wodorowy nowej generacji - Solaris Urbino 12 hydrogen. O debiutancie mówi nowy wiceprezes firmy Petros Spinar.

W dniach 9-12 czerwca Sztokholm będzie gospodarzem Globalnego Szczytu Transportu Publicznego, organizowanego co dwa lata przez UITP (franc. L'Union Internationale des Transports Publics). W jego trakcie swoją premierę świętować będzie autobus wodorowy nowej generacji, Solaris Urbino 12 hydrogen, pojazd całkowicie bezemisyjny.

Energia do napędzania autobusu powstaje w ogniwie paliwowym, do którego dostarczany jest wodór zgromadzony w butlach na dachu pojazdu. Wodór jest przetwarzany w energię elektryczną, ta z kolei zasila bezpośrednio jednostkę napędową autobusu, którą stanowi oś z elektrycznymi silnikami. Oprócz tego autobus wyposażony jest w baterię typu Solaris High Power, która jest dodatkowym magazynem energii elektrycznej. Jedynymi "produktami ubocznymi" eksploatacji Solarisa Urbino 12 hydrogen są ciepło i para wodna.

Drugi film

Wielka premiera już w poniedziałek, 10 czerwca, także jest już najwyższy czas na drugi z czterech filmów poprzedzających premierę najnowszego Solarisa Urbino 12 hydrogen. O debiutancie mówi nowy wiceprezes firmy Petros Spinar, który z początkiem maja odpowiada w Solarisie za sprzedaż, marketing i after sales.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
premiera
wodór
Solaris
UITP
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.