TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Solaris debiutuje w Libercu i Jablonec nad Nysą. Gazowo!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 10.02.2020 17:00:04
Solaris debiutuje w Libercu i Jablonec nad Nysą. Gazowo!

Solaris zadebiutuje w dwóch czeskich miastach. Producent dostarczy dziesięć przegubowych Nowych Urbino 18 CNG do przewoźnika komunalnego DPMLJ. Obsługuje on sąsiadujące ze sobą miasta Liberec i Jablonec nad Nysą.

Solaris zadebiutuje w dwóch czeskich miastach. Producent dostarczy dziesięć przegubowych Nowych Urbino 18 CNG do przewoźnika komunalnego DPMLJ. Obsługuje on sąsiadujące ze sobą miasta Liberec i Jablonec nad Nysą. Wszystkie autobusy będą dostarczone w 2020 r.

Solaris wygrał przetarg w ramach zamówienia na zakup 10 sztuk niskoemisyjnych autobusów przegubowych z napędem. Wartość zlecenia to 79,75 mln CZK. Jeden Nowy Urbino 18 CNG w wersji oczekiwanej przez DPML to koszt ok. 1,36 mln PLN. Zakup autobusów zostanie pokryty w 85% z funduszy UE. Warto dodać, że będą to pierwsze Solarisy, które będą się poruszać po Libercu i Jablonec nad Nysą.

Co otrzyma DPMLJ? Będzie to 18-metrowy przegubowy i czterodrzwiowy autobus Solaris Urbino 18 CNG spełniający normę Euro 6D. Umowa między Solaris Bus & Coach SA a DPMLJ została zawarta 5 stycznia. Dziesięć pojazdów powinno zostać dostarczonych jesienią 2020 r.

Autobusy będą wyposażone w funkcję przyklęku, system monitoringu dla wszystkich drzwi i kamer do monitorowania przedniej i tylnej części pojazdu, system liczenia potoków pasażerski, klimatyzację, gniazda USB i Wi-Fi. Po pełnym uruchomieniu systemu informacji i poboru opłat za przejazdy autobusy będą stopniowo rozmieszczane głównie na liniach nr 12 i 25, gdzie zastąpią starsze pojazdy.

Nabycie tych pojazdów wiąże się z koniecznymi modyfikacjami i rozbudową bazy autobusowej DPMLJ w Libercu. Chodzi przede wszystkim o przebudowę hali serwisowej, budowę własnej stacji tankowania gazem, nowych stacji transformatorowych oraz powiększenie placu postojowego.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
Solaris
Czechy
Liberec
Jablonec nad Nysą
DPMLJ
CNG
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.