TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Śmiertelnie potrącił rowerzystę i uciekł
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 22.01.2020 15:43:52
Śmiertelnie potrącił rowerzystę i uciekł

Tymczasowo aresztowano na trzy miesiące 26-letniego kierowcę, który śmiertelnie potrącił rowerzystę i uciekł nie udzielając mu pomocy. Policja szybko ustaliła sprawcę wypadku. Grozi mu 12 lat więzienia.

Tymczasowo aresztowano na trzy miesiące 26-letniego kierowcę, który śmiertelnie potrącił rowerzystę i uciekł nie udzielając mu pomocy. Policja szybko ustaliła sprawcę wypadku. Grozi mu 12 lat więzienia.

Potrącił i uciekł

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Przysusze, do wypadku doszło w Beźniku (gm. Przysucha). 26-latek kierujący volkswagenem potrącił rowerzystę, po czym odjechał, nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Wczoraj Sąd Rejonowy w Przysusze, na wniosek prokuratury, wydał postanowienie o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.

Śmiertelne potrącenie

Zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty KPP w Przysusze otrzymała w piątkowy wieczór 17 stycznia. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Beźnik.

- Policjanci na miejscu ustalili, że kierujący VW, wykonując manewr wyprzedzania rowerzysty, nie zachował od niego bezpiecznej odległości i potrącił kierującego rowerem, po czym nie upewniając się, czy nic mu się nie stało, uciekł z miejsca. W wyniku potrącenia rowerzysta poniósł śmierć na miejscu – informuje st. asp. Aneta Wilk.

Tymczasowe aresztowanie

Wg relacji st. asp. Aneta Wilk, policjanci bardzo szybko ustalili, że sprawcą wypadku jest 26-letni mieszkaniec powiatu przysuskiego. W chwili zatrzymania mężczyzna był trzeźwy. Wczoraj Sąd Rejonowy w Przysusze, na wniosek prokuratury, wydał postanowienie o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przysucha
potrącenie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.