TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Skutery wrócą do Wrocławia na przełomie marca i kwietnia
WROCLAW.PL TransInfo.pl - Opublikowano: 11.03.2019 14:45:09
Skutery wrócą do Wrocławia na przełomie marca i kwietnia (foto: wroclaw.pl)

Odświeżona flota pojazdów i nowe funkcje w aplikacjach. Operatorzy wypożyczalni skuterów elektrycznych blinkee.city i GoScooter szykują się do sezonu 2019.

Odświeżona flota pojazdów i nowe funkcje w aplikacjach. Operatorzy wypożyczalni skuterów elektrycznych blinkee.city i GoScooter szykują się do sezonu 2019.

Marka blinkee.city zapowiada, że wraca do Wrocławia na przełomie marca i kwietnia. Flota wrocławska będzie w 100% odświeżona, to znaczy, że na ulice miasta trafią fabrycznie nowe pojazdy, z nowymi bateriami o większej pojemności. – Ze względów organizacyjnych początkowo pojawi się mniejsza liczba skuterów, ale będzie ona sukcesywnie zwiększana w trakcie sezonu – mówią przedstawiciele blinkee.city. Zakładamy, że będzie ich co najmniej tyle, co w tamtym roku, czyli ponad sto.

Przez cały sezon 2018 aplikacja blinkee.city była rozwijana. Podczas przerwy zimowej wzbogaciła się o wyczekiwaną funkcjonalność podyktowaną potrzebą zgłaszaną przez użytkowników, tj. historię przejazdów i płatności. Dzięki temu każdy będzie mógł sprawdzić, ile przejechał kilometrów oraz ile za to zapłacił. W tamtym sezonie skutery blinkee.city we Wrocławiu były wypożyczane ponad 110 tys. razy i przejechały w sumie 530 tys. kilometrów.

Goscooter na razie nie zdradza konkretów

Druga z wypożyczalni skuterów elektrycznych, która funkcjonowała w tamtym roku we Wrocławiu – GoScooter na razie nie chce zdradzić swoich konkretnych planów. Ze startem wypożyczalni, jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, też celuje w przełom marca i kwietnia. – O wszystkim będziemy na bieżąco informować. Prosimy o chwilę cierpliwości – mówi nam menadżer firmy.

Dla GoScooter miniony sezon był również udany. Z aplikacji korzysta już 15 tysięcy osób. Statystycznie chętniej z "elektryków" korzystają mężczyźni, średni czas wypożyczeni oscylował około 14 minut. Najchętniej na elektrycznym skuterze GoScooter jeździliśmy w maju.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
skuter
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.