TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Skoda z umową na dostawę pociągów dla Metra Warszawskiego
InfoTram.pl - Opublikowano: 30.01.2020 13:15:10
Skoda z umową na dostawę pociągów dla Metra Warszawskiego

30 stycznia 2020 roku Skoda podpisała umowę na dostawę do 45 sześciowagonowych pociągów dla Metra Warszawskiego.

30 stycznia 2020 roku Skoda podpisała umowę na dostawę do 45 sześciowagonowych pociągów dla Metra Warszawskiego.

Zamówienie zawiera 37 zestawów oraz opcję na 8 składów. Pierwszy pociąg ma pojawić się w ciągu 20 miesięcy. Skoda będzie także zobligowana do dostarczenia części zamiennych, symulatora oraz przeprowadzenia szkoleń.

Stawiamy na metro i dotrzymujemy obietnic – mówił w trakcie uroczystego podpisania umowy Prezydent Rafał Trzaskowski. Zapowiedział, że podpisana umowa to nie jedyne dobre wiadomości. Wkrótce otwarte zostaną kolejne stacje na II linii.

Zakup tych pociągów pozwoli nam na obsługę całej II linii metra, ale także na stopniowe wycofywanie rosyjskich wagonów serii 81 – powiedział Jerzy Lejk, Prezes Metra Warszawskiego. W przypadku skorzystania z opcji możliwe będzie także zwiększenie częstotliwości kursowania pociągów, do 120 sekund – dodał.

Szef przewoźnika przypomniał również, że pociągi będą jednoprzestrzenne, takie, jakie polubili Warszawiacy. Każdy zabierze na swój pokład 1500 pasażerów. Nowe składy będą mogły być eksploatowane zarówno na I, jak i na II linii metra.

Bardzo cieszy nas ta umowa. Zwyciężyliśmy w jednym z największym przetargów w Europie. Umacniamy także naszą pozycję w Polsce – stwierdził Petr Brzezina prezydent Grupy Skoda Transportation. To właśnie w jej skład wchodzą firmy, które zrealizują zamówienie dla Warszawy, tj. Skoda Transportation i Skoda Vagonka.

Wartość umowy to 1,308 mld zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Skoda
metro
Warszawa
Metro Warszawskie