TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Siemianowice Śląskie. Zakończył się sezon roweru miejskiego
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 06.12.2019 15:18:39
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

23,7 tysięcy razy wypożyczano rowery z siemianowickiej wypożyczalni w tym sezonie. W systemie zarejestrowało się 5,6 tysiąca osób. W tym roku skończyła się umowa z Nextbike Polska, dotychczasowym operatorem systemu.

23,7 tysięcy razy wypożyczano rowery z siemianowickiej wypożyczalni w tym sezonie. W systemie zarejestrowało się 5,6 tysiąca osób. W tym roku skończyła się umowa z Nextbike Polska, dotychczasowym operatorem systemu.

Od kwietnia do listopada

Siemianowicki Rower Miejski to 112 rowerów dostępnych w 11 stacjach. Od 29 kwietnia do 30 listopada z systemu skorzystano 23,7 tysiąca razy. Dostępne były rowery standardowe, rowery dziecięce i rowery familijne.

Kolejny sezon rowerowy, w którym mieszkańcy mogli korzystać z infrastruktury stacji wypożyczeń, rozszerzonej do jedenastu punktów, pokazał nam wszystkim, że rower miejski przestaje być chwilowo modnym gadżetem, a staje się coraz częściej urządzeniem pierwszej miejskiej potrzeby. Dotyczy to zarówno sfery rekreacji, jak i funkcjonowania roweru, jako alternatywnego środka komunikacji miejskiej osób pracujących i uczących się — podsumowuje Piotr Kochanek, Rzecznik Prasowy Prezydenta i Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie.

Statystyki

Tylko w czerwcu – miesiącu największej aktywności rowerowej – jednoślady zostały wypożyczone ponad 6 tys. razy, co stanowiło prawie 25 proc. wszystkich wypożyczeń sezonu. Rekordowa pod względem liczby wypożyczeń była niedziela – 9 czerwca. Z każdego roweru skorzystano statystycznie 4,6 razy, co dało wynik 520 wypożyczeń.

— Ostatni sezon Siemianowickiego Roweru Miejskiego w ramach dotychczasowej umowy dobiegł końca. Dane operatora pokazują, że miasto ma potencjał, by tutejsza sieć osiągnęła jeszcze wyższy poziom popularności — mówi Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Cieszy nas, ze dzięki rowerom miejskim wiele osób zapewnia sobie dawkę aktywności fizycznej bez konieczności poświęcania na nią dodatkowego czasu.

Kompatybilność

Jak podane Nextbike Polska, system Siemianowickiego Roweru Miejskiego był kompatybilny z innymi systemami Nextbike Polska. W 2019 r. siemianowickie stacje rowerowe zostały także zintegrowane ze stacjami w innych miastach Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej i standardowe jednoślady można było wypożyczać i zwracać bez ponoszenia dodatkowych kosztów w katowickim City By Bike, chorzowskim KajTeroz oraz na stacjach systemów w Tychach, Sosnowcu, Gliwicach i Zabrzu.

Z danych operatora sieci wypożyczalni Siemianowickiego Roweru Miejskiego, firmy Nextbike Polska, wynika, że najliczniejszą grupę – 33 proc. wszystkich zarejestrowanych – stanowią użytkownicy w wieku 30 – 39 lat. Równie aktywni są siemianowiczanie w wieku 18 – 25 lat, jest ich 22 procent.

Zarówno mieszkańcy, jak i turyści odwiedzający Siemianowice Śląskie, w minionym sezonie najczęściej dokonywali wypożyczeń na stacjach:

· Centrum I (770),

· Centrum II (502) oraz

· Michałkowice (487).

· Użytkownicy najczęściej jeździli trasami:

· Centrum II do Centrum I (90 przejazdów),

· Michałkowice do Centrum I (81) i

· Centrum I do Centrum II (77).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Siemianowice Śląskie
rower miejski
Nextbike
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.