TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Siemens zelektryfikuje metro w Indiach
SIEMENS InfoTram.pl - Opublikowano: 10.01.2018 08:43:24 4 komentarze
Siemens zelektryfikuje metro w Indiach

Indyjska spółka transportu masowego Metro Link Express działająca w Gandhinagar oraz Ahmadabad (MEGA) zleciła spółce Siemens elektryfikację linii metra na długości 39,2 km w metropolii Ahmadabad w Indiach.

Indyjska spółka transportu masowego Metro Link Express działająca w Gandhinagar oraz Ahmadabad (MEGA) zleciła spółce Siemens elektryfikację linii metra na długości 39,2 km w metropolii Ahmadabad w Indiach.

Budowana linia metra będzie obsługiwała dwie trasy, na kierunkach wschód-zachód oraz północ-południe.

Siemens będzie odpowiadał za kompletną elektryfikację nowej dwutorowej linii metra. Dodatkowo, firma zapewni system Scada (system nadzoru oraz pozyskiwania danych) do monitoringu oraz kontroli linii zasilających. Całkowita wartość zamówienia przekracza sumę 76 milionów euro.

Budowana linia metra będzie pełniła kluczową rolę w zwiększaniu jakości życia oraz rozwoju gospodarczego metropolii oraz regionu. Dodatkowo, aby nadążyć za postępem urbanizacyjnym w Indiach, Siemens będzie pracował nad projektami elektryfikacyjnymi dla metra w sześciu innych indyjskich miastach. Są to Delhi, Kalkuta, Chennai, Nagpur oraz Wielka Noida.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Siemens
Indie
elektryfikacja
 • Kri – 10.01.2018

  Tytuł artykułu zabrzmiał, jakby metro w Indiach było spalinowe a Siemens teraz je zmodernizuje poprzez elektryfikację.

 • Obiektywny z Wrocławia – 10.01.2018

  Dokładnie Kri. Widać, że teraz co dzieje się w rozwoju transportu szynowego w Indiach, działo się kilkanaście lat temu w Chinach. Indie wyrastają na kolejną potęgę gospodarczą, tylko czekać aż przegonią UE. Niesamowite, ale prawdziwe.

 • MG – 10.01.2018

  Nie ma obaw, zaraz postepowe głupki przejdą władzę i tam i już nie będzie wzrostu, ale za to będzie pięknie i sprawiedliwie. Jak w UE.

 • mechanik – 02.02.2018

  A dlaczego to niby trzeba się obawiać? To bardzo mądry naród i nareszcie zaczyna zajmować należne mu miejsce. Są niestety tacy co chcą upajać się fotkami starych pociągów z Indii, tyle, że już dziś część taboru i infrastruktury który eksploatują pozostanie dla nas jeszcze na długo w kategorii marzeń.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.