TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Siemens Mobility modernizuje metro w Delhi
- Opublikowano: 12.04.2019 10:39:48
Siemens Mobility modernizuje metro w Delhi (foto: Siemens)

Firma Siemens Mobility dostarczy technologie w zakresie systemów sygnalizacji, elektryfikacji oraz kontroli pociągów dla rozbudowującej się linii metra "Blue Line" w Delhi.

Firma Siemens Mobility dostarczy technologie w zakresie systemów sygnalizacji, elektryfikacji oraz kontroli pociągów dla rozbudowującej się linii metra "Blue Line" w Delhi.

Komunikacja zbiorowa to kluczowy czynnik rozwoju tego miasta. Linia "Blue Line" ma długość 65 km i przepustowość 30 tysięcy pasażerów na godzinę

Stolica Indii - Delhi to jedna z największych metropolii na świecie. Od 1981 r. region zurbanizowany miasta i wokół niego rozrósł się od około 6,2 miliona do około 25 milionów mieszkańców w 2018 r. Sieć komunikacji zbiorowej obsługuje codziennie ponad 2 miliony pasażerów i szybko się rozrasta. W roku 2010 miała długość zaledwie 87 kilometrów, a obecnie trasy mają ponad 375 kilometrów i wciąż są wydłużane.

W trakcie ostatniej modernizacji jednej z linii w Delhi – "Blue Line" dodano 6,6 kilometra trasy do łącznej długości 65 kilometrów. Sygnalizacja, systemy elektryfikacyjne oraz automatyczny system kontroli pociągów na tym odcinku linii gwarantują optymalne odstępy między pociągami na tej samej linii podczas godzin szczytu, co przekłada się na przepustowość dochodzącą do 30 tysięcy pasażerów na godzinę.

Siemens Mobility współpracuje z indyjskim przewoźnikiem metra od ponad 15 lat i rozumie zaangażowanie w rozbudowę inteligentnej infrastruktury miasta mającej na celu zwiększenie przepustowości linii oraz wychodzenie naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu coraz większej populacji regionu. Modernizacja drugiej co do wielkości ruchu linii w Delhi, zapewnia nie tylko zwiększoną przepustowość i o wiele krótsze czasy podróży, ale również wpływa pozytywnie na środowisko naturalne, sprawiając, że miasta stają się lepszym miejscem do życia i pracy - powiedział Michael Peter, szef Siemens Mobility.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Siemens
metro
Delhi
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.